Podczas gdy Związek Kolarski USA ogłosił, że pozwala na łączność radiową podczas imprez z kalendarza krajowego w tym sezonie, to Europejska Unia Kolarska na czele z prezesem Wojciechem Walkiewiczem popiera działania UCI w dążeniu do stopniowego eliminowania legendarnych już „słuchawek”.

Walkiewicz przesłał pismo do wszystkich, europejskich federacji krajowych w którym poinformował że UEC będzie pomagać UCI w realizacji jej planów.

Były prezes PZKol popiera wypowiedzi prezydenta UCI Pat McQuaid odnośnie wprowadzenia absolutnego zakazu używania łączności radiowej, które głosił na ostatnim walnym zgromadzeniu Europejskiej Unii Kolarskiej w Zrece, Słowenia. Jednak nie wiemy, co dokładnie powiedział Irlandczyk lub czy jego wypowiedź miała „naprowadzić” na jego stronę członków UEC.

UEC to kontynentalna federacja, która reprezentuje 48 państw członkowskich i organizuje Mistrzostwa Europy w kolarstwie.

Wojciech Walkiewicz jest przewodniczącym UEC od 2009 roku. Europejska Unia Kolarska niedawno wyznaczyła Davida Lappartient z Francji oraz Igora Makarowa z Rosji na dwóch nowych przedstawicieli UEC w komisji zarządzającej UCI.

Zaledwie kilka tygodni przed wyborami UEC ogłosiła, że rosyjska spółka Itera zajmująca się handlem gazem i ropą, zgodziła się wspomóc sponsoringiem UEC. Nic nie było by w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że Makarow jest szefem Itery od 1992 roku…

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
Robert

A ja popieram ZAKAZ dla TEGO PANA!!!

Marcin
Marcin

Temu Panu już dziękujemy! Niech on zniknie z kolarstwa. Mam alergię na niego…