Maxime Médérel z kontynentalnej ekipy BigMat-Auber 93 wygrał jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów amatorskich we Francji, memoriał Louison`a Bobet – legendę kolarstwa w latach 50`. Drugie miejsce zajął David Chopin (Hennebont Cyclisme), a trzecie Tomasz Olejnik (USSA Pavilly Barentin).

Zawodnicy ścigali się na 168 kilometrowej trasie z Bruz do Noyal-Châtillon sur Seiche. Już na pierwszych kilometrach oderwała się grupka ze wszystkimi faworytami do końcowego triumfu, w której jechał m.in. Olejnik.

Po wielu perturbacjach składu czołówki, na ostatniej rundzie 30 kilometrów przed metą zaatakował kolarz z Bydgoszczy. Za nim w pościg podążyli: Franck Vermeulen (Veranda Rideau Sarthe), Maxime Médérel, David Chopin, Etienne Tortelier z młodzieżowej ekipy Saur-Sojasun, (Sojasun espoir-ACNC) oraz Anthony Vignès i François Lançon (obaj BIC 2000). Polak długo utrzymywał się na prowadzeniu z około 10 sekundową przewagą, jednak został schwytany na parę kilometrów przed metą. Wtedy z kontratakiem ruszył zawodowiec z BigMat-Auber 93, Maxime Médérel, którego nie dało się już doścignąć.

Finisz z grupki pościgowej wygrał kolarz o bardzo dobrze znanym nam nazwisku Chopin, trzeci był 26-letni Olejnik, który na mecie podzielił się swoimi wrażeniami z wyścigu:

„Wiedziałem że jeśli na metę przyjedzie większa grupka to nie miałbym szansy na odniesienie zwycięstwa. Być może zaatakowałem za wcześnie, jednak dałem z siebie wszystko. Szkoda że zostałem dogoniony i nie wystarczyło już sił na finisz. Jednak cieszę się z trzeciego miejsca ponieważ od startu nie czułem się super i dopiero na ostatniej pętli poczułem się lepiej. Kolejnym celem jest Tour de Normandie (2.2 UCI). To bardzo ważny wyścig dla klubu, podczas którego chcemy się pokazać„.

Przypomnijmy, że nasz rodak zajął już w tym sezonie 3 miejsce w wyścigu Circuit des Plages Vendéennes oraz zwyciężył Grand Prix d’Ouverture de Saint-Hilaire du Harcouët.