Tony Martin (HTC-Highroad) przetrwał kolejny nerwowy, deszczowy etap i zapewnił sobie zwycięstwo w końcowej klasyfikacji wyścigu Paryż-Nicea. Ostatni etap padł łupem Thomasa Voecklera (Team Europcar), który pokonał Diego Ulissiego (Lampre – ISD) oraz Juliena El Fares (Cofidis, Le Credit En Ligne).

8. ostatni etap to już legendarny odcinek z metą w Nicei, na przepięknej promenadzie des Anglaise. Tutaj Tony Martin nie mógł być jeszcze pewny triumfu w klasyfikacji generalnej, ponieważ teren nie był łatwy. Na 124 kilometrowym, pofałdowanym etapie wyznaczono 5. górskich premii.

Voeckler był częścią odjazdu, które powstał w połowie etapu, a następnie odjechał rywalom na Col d’Eze. W pogoń za Mistrzem Francji ruszył Diego Ulissi, jednak Włoch nie dał rady Voecklerowi, który odniósł już drugie zwycięstwo etapowe w tegorocznej odsłonie wyścigu „ku słońcu”, w dodatku po solowym ataku na promenadzie des Anglais. Ullisi był drugi ze stratą 23 sekund, Julien El Fares trzeci 1 minutę i 6 sekund za zwycięzcą.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Mistrz Niemiec w jeździe na czas Tony Martin. Drugi był Andreas Klöden (RadioShack), który stracił 36 sekund do rodaka. Bradley Wiggins (Team Sky) był trzeci 41 s za zwycięzcą. Najlepiej z francuskich ekip pojechał Estończyk z Cofidisu, Rein Taaramae który ze stratą 1 minuty i 10 sekund był czwarty. Piąte miejsce dla Samuela Sancheza (Euskaltel-Euskadi), a najlepszym Francuzem okazał się Jean-Christophe Peraud (AG2R La Mondiale), który ukończył wyścig na 6. miejscu.

Maciej Paterski (Liquigas-Cannondale), ostatecznie został sklasyfikowany na ostatnim, 89, miejscu. Ale warto zaznaczyć, że aż 50 kolarzy wycofało się z rywalizacji na ostatnim etapie.