Tony Martin (HTC-Highroad) wygrał jazdę indywidualną na czas podczas wyścigu Paryż-Nicea. Niemiec dzięki temu zwycięstwu został nowym liderem wyścigu „ku słońcu”. Na podium znaleźli się również Bradley Wiggins (Sky Procycling) oraz Richie Porte (Saxo Bank Sungard). Maciej Paterski (Liquigas-Cannondale) był 103.

Niemiec 27 kilometrową czasówkę pokonał z czasem 33:24, co dało mu również prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Jego rodak, Andreas Klöden (RadioShack), 10 lat starszy od Martina, stracił prowadzenie w generalce wykręcając czwarty czas, 34:10. Bradley Wiggins (Sky) był drugi 20 sekund za zwycięzcą. Trzeci Richie Porte stracił 29 sekund.

Martin, który jest mistrzem Niemiec w jeździe na czas prowadzi w wyścigu nad Klödenem o 36 sekund. Wiggins awansował na trzecie miejsce i ma 39 sekund straty do pierwszej lokaty. Maciej Paterski w generalce zajmuje 135. miejsce ze stratą blisko 43 minut.

7. etap to kolejny etap dla kolarzy klasycznych lub dla ucieczki. Choć na trasie zlokalizowane są dwie premie 1. kategorii, to umieszczone są zbyt daleko mety, by o zwycięstwo mogli walczyć prawdziwi górale. W sumie na odcinku z Brignoles do Biot – Sophia Antipolis o 215 km wyznaczono 5. górskich premii.

Pełne wyniki 6 etapu > tutaj

Prezentacja wyścigu Paryż – Nicea > tutaj

Plan transmisji TV > tutaj

Foto: www.corvospro.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments