Organizator wyścigu Gandawa-Wevelgem i Nokere Koerse ogłosił zespoły, które będą ścigać się w ich imprezach w marcu. W Gandawa-Wevelgem pojadą wszystkie osiemnaście ekip ProTeams i siedem zespołów Professional Continental, natomiast w Nokere Koerse wystąpi sześć drużyn ProTeams z Vacansoleil i Michałem Gołasiem w składzie, dziesięć zespołów Professional Continental w tym ekipa CCC Polsat Polkowice i osiem drużyn Continental.

Gandawa-Wevelgem odbywa się w dniu 27 marca i do ekip ProTeams dołączą Cofidis, FDJ, Europcar, Skil-Shimano, Landbouwkrediet, Topsport Vlaanderen i Verandas Willems.

Podczas mniej prestiżowego Nokere Koerse 16 marca, wystąpi sześć ekip ProTeams: Quick Step, Rabobank, Vacansoleil-DCM w której składzie znalazł się Michał Gołaś, Katusha, HTC-Highroad i Omega Pharma-Lotto, dziesięć drużyn Professional Continental w tym CCC Polsat Polkowice i belgijskie oraz niemieckie drużyny Continental.

Ekipa dowodzona przez Piotra Wadeckiego pojedzie w składzie: Łukasz Bodnar, Błażej Janiaczyk, Sylwester Janiszewski, Tomasz Kiendyś, Bartłomiej Matysiak, Andre Schulze, Tomasz Smoleń oraz Kamil Zieliński

“W 66 Nokere Koerse będziemy mieli niespotykaną konkurencję”, powiedział organizator Marc Van Cauwenberghe. “Po raz pierwszy w naszej historii, wyścig będzie tak silnie obsadzony”.

“Tegoroczna edycja będzie na pewno pamiętnym i ciekawym wydarzeniem, jednak musimy poczekać jeszcze miesiąc”.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments