Zespół Mróz ActiveJet w sezonie 2011 będzie funkcjonował jako grupa MTB, jednak nie oznacza to, że całkowicie zrezygnuje ze startów na szosie. Do ekipy napływają zaproszenia od organizatorów wyścigów szosowych, a jednym z najważniejszych startów będzie występ w wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich.

– W ostatnich dniach otrzymaliśmy od Bogdana Rzepki – Dyrektora wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich zaproszenie na udział w jego wyścigu. Bardzo jesteśmy wdzięczni za ten gest i z pewnością z zaproszenia skorzystamy. Siły połączymy z ekipą BDC Team, która również zarejestrowana jest jako grupa MTB, co daje nam możliwość wystartowania pod szyldem Kadry Polski MTB. Nasi zawodnicy plus tacy kolarze jak Marcin Sapa, Dariusz Rudnicki, Mateusz Komar czy Robert Radosz, na pewno stworzą zespół, którego nie należy lekceważyć – powiedział dyrektor sportowy Mróz ActiveJet Piotr Kosmala.

Zaproszenie na Grody jest bardzo miłym gestem ze strony Bogdana Rzepki, a dla ekipy szansą na odniesienie kolejnego zwycięstwa w tym wyścigu. Przypomnijmy, że zawodnicy Mroza, pod wodzą Piotra Kosmali, triumfowali już ośmiokrotnie w tym wyścigu, wygrywając ostatnie trzy edycje.

Zwycięstwa w wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich
1998 – Andrzej Sypytkowski (Mróz)
1999 – Piotr Wadecki (Mróz)
2000 – Piotr Wadecki (Mróz)
2001 – Eugen Wacker (Mróz)
2005 – Zbigniew Piątek (Intel – Action)
2008 – Bartosz Huzarski (Mróz Action Uniqa)
2009 – Mariusz Witecki (Mróz Action)
2010 – Marek Rutkiewicz (Mróz ActiveJet)

Źródło: www.mroz-activejet.pl

Foto: Robert Słupik

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments