22 lutego o godzinie 12:00 w Dworze Potulickich na Placu Jana Pawła II w Pruszkowie odbędzie się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy miastem Pruszków a firmą Lang Team, w sprawie organizacji startu do pierwszego etapu 68. edycji Tour de Pologne UCI World Tour.

Pruszków w ostatnich latach stał się najważniejszym miastem na mapie polskiego kolarstwa. Od kilku lat odbywają się tutaj imprezy rangi międzynarodowej m. in. mistrzostwa świata i Europy w kolarstwie torowym, na przepięknym welodromie BGŻ Arena.

Po niezwykle udanych Mistrzostwach Europy, które odbyły się w listopadzie ubiegłego roku, włodarze miasta  Pruszków jak i firma Lang Team postanowili zacieśnić współpracę.  Efektem tego jest zawarcie umowy na organizację startu do pierwszego etapu 68. Tour de Pologne UCI World Tour w Pruszkowie, który odbędzie się 31 lipca. Przypomnijmy, że nasz narodowy wyścig przed rokiem przejeżdżał już przez Pruszków, gdzie usytuowana była lotna premia. Zwyciężył wówczas reprezentant Polski, Błażej Janiaczyk.

Podpisy pod stosowną umową,  w samo południe 22 lutego w Dworze Potulickich złożą: Prezydent Miasta Pruszkowa Jan Starzyński wraz z zastępcami Andrzejem Kurzelą i Andrzejem Królikowskim oraz Dyrektor Generalny Lang Team, Czesław Lang.

Źródło: Lang Team