Peter Van Petegem będzie pełnił funkcję dyrektora sportowego ekipy Garmin-Cervelo, podczas północnych klasyków. Dwukrotny zwycięzca Tour of Flanders potwierdził gazecie Het Nieuwsblad, że podpisał kontrakt z amerykańską drużyną.

Zadaniem Van Petegema będzie budowa silnego składu na wiosenne, północne klasyki wokół Mistrza Świata, Thora Hushovda i dwukrotnego zwycięzcy etapowego Tour of Qatar, Heinricha Hausslera. Okres tych wyścigów zaczyna się od początku marca i potrwa do wyścigu Paryż-Roubaix, 10 kwietnia.

Na początku tygodnia, 41-letni Van Peterem powiedział, że prowadzi rozmowy z szefem zespołu, Jonathanem Vaughtersem. Przeszkodą dla Belga było to, że pracuje przy organizacji wyścigów Omloop Het Niuewsblad i Tour of Flanders, jak i fakt że na codzień jest maklerem. Jednak ostatecznie Belg powiedział, że poradzi sobie z tymi przeszkodami i znajdzie czas dla Garminu.

„Osiągnęliśmy porozumienie. Rozpocznę pracę w marcu, a skończę po Roubaix. Pomogę kolarzom z Garminu w „moich wyścigach”, powiedział Van Petegem. „Jestem zaszczycony, ponieważ Garmin to prawdopodobnie najlepszy, klasyczny zespół na świecie”.

Van Petegem jeździł zawodowo od 1992 do 2007 roku. W 2003 roku wygrał Paryż-Roubaix i Tour of Flanders. Wygrał również wyścig Three Days of De Panne dwa razy w swojej karierze, jak również wiele innych brukowanych klasyków, w tym Het Volk Omloop.

Foto: www.corvospro.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments