W dniu 8 lutego 2011 r. odszedł od nas Jerzy Pancek znakomity trener, a wcześniej zawodnik klubu WKS Flota Gdynia. Trzykrotnie uczestniczył w Mistrzostwach Świata w kolarstwie szosowym w latach 1956 – 1958.

Jerzy Pancek jako pierwszy polski kolarz zakwalifikował się do pierwszej dziesiątki najlepszych kolarzy na świecie. Na mistrzostwach świata w Kopenhadze w roku 1956 zajął dziewiąte miejsce. Ponadto był uczestnikiem największych wyścigów lat 50 – 60.

Jako trener wychowywał między innymi jednych z najlepszych zawodników Polski: Tadeusza Mytnika, Marka Kulasa, Romana Rękosiewicza. Pod jego okiem szkoliło się wielu innych zawodników, którzy odbywali służbę wojskową w WKS „FLOTA” Gdynia jak Tadeusz Krawczyk, Piotr Wadecki czy wciąż ścigający się Radosław Romanik.

Jerzy Pencek żył w latach 1935 – 2011. Uroczystości pogrzebowe odbędą się dnia 12 lutego (sobota) na cmentarzu w Wielkim Kacku ul. Spokojna w Gdyni, o godz. 12:30. Poprzedzająca msza żałobna o godz 11:00 w kościele MB Nieustającej Pomocy przy ul. Portowej.

Źródło: www.kolarski.pl

Poprzedni artykułTour Méditerranéen: Etap dla Feillu, Voeckler nadal liderem.
Następny artykułPeter Van Petegem dyrektorem sportowym Garminu
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments