Jérémy Roy (Francaise des Jeux), sięgnął po jeden z najważniejszych sukcesów w karierze, wygrywając 23. edycję wyścigu Grand Prix La Marseillaise (1.1 UCI), który otwiera zawodowe ściganie we Francji. Francuz pokonał swoich rodaków: neo-pro Sylvaina Georgesa (Big Mat – Auber 93) oraz Romaina Feillu (Vacansoleil), który przyprowadził peleton.

Wyścig nie tylko otwiera zawodowe ściganie we Francji, ale także jest pierwszą serią Pucharu Francji zawodowców. Dlatego przynajmniej do kolejnego wyścigu, Roy będzie liderem tej klasyfikacji.

Kolarze ścigali się na 139 kilometrowej trasie, w przepięknych okolicach Marsylii. Już na 10 kilometrze, oderwała się trójka w składzie: Jérémy Roy oraz dwóch neo-pro, dla których był to pierwszy wyścig w gronie zawodowców: Sylvain Georges, który rok temu ścigał się dla amatorskiej ekipy Creusot Cyclisme oraz 24-letni Julien Guay, który wywodzi się z francuskiej kuźni talentów, CC Nogent sur Oise.

Zawodnicy dobrze współpracowali i uzyskali bezpieczną przewagę nad peletonem. Bardzo mocno pracował Roy, dlatego jego tempa nie wytrzymali młodsi rodacy.

Guay został schwytany przez peleton na kilkanaście kilometrów przed metą, z kolei Georges miał więcej sił i nie dał się dogonić zasadniczej grupie, przyjeżdżając na metę z 5 sekundową przewagą nad peletonem.  Finisz z peletonu wygrał w tej chwili najlepszy francuski sprinter, Romain Feillu.

Tymczasem styczniową formą zadziwił wszystkich Roy, który mimo szaleńczej pogoni ekip Vacansoleil oraz Saur-Sojasun, na mecie uzyskał aż 2 minuty i 38 sekund przewagi nad drugim Georgesem!

Wyniki Grand Prix La Marseillaise:

1 Jérémy Roy (Fra) FDJ 3:30:55
2 Sylvain Georges (Fra) Big Mat – Auber 93 0:02:38
3 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil – DCM Procycling Team 0:02:43
4 Jure Kocjan (Slo) Team Type 1
5 Artur Vichot (Fra) FDJ
6 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
7 Riccardo Riccò (Ita) Vacansoleil – DCM Procycling Team
8 Cédric Pineau (Fra) FDJ
9 Julien Antomarchi (Fra) Velo Club La Pomme-Marseille
10 Julien El Fares (Fra) Cofidis le Crédit en Ligne
11 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun
12 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun
13 Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
14 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil – DCM Procycling Team
15 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
16 Yury Trofimov (Rus) Katusha Team
17 Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
18 Yohan Cauquil (Fra) Velo Club La Pomme-Marseille
19 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil – DCM Procycling Team
20 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun
21 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 0:02:47
22 Alexandre Geniez (Fra) Skil – Shimano 0:02:51
23 Jérémy Galland (Fra) Saur – Sojasun
24 Remi Pauriol (Fra) FDJ 0:02:56
25 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil – DCM Procycling Team 0:03:10
26 Anthony Ravard (Fra) AG2R – La mondiale
27 Leonardo Duque (Col) Cofidis le Crédit en Ligne
28 Anthony Roux (Fra) FDJ
29 Edwig Cammaerts (Bel) Landbouwkrediet
30 Guillaume Faucon (Fra) Big Mat – Auber 93
31 Gael Malacarne (Fra) Bretagne – Schuller
32 Remi Cusin (Fra) Cofidis le Crédit en Ligne
33 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Schuller
34 Johan Mombaerts (Fra) Big Mat – Auber 93
35 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
36 Kiel Reijnen (USA) Team Type 1
37 Ludovic Turpin (Fra) Saur – Sojasun
38 Rubens Bertogliati (Swi) Team Type 1
39 Bert Scheirlinckx (Bel) Landbouwkrediet
40 Yohan Bagot (Fra) Cofidis le Crédit en Ligne 0:03:15
41 Julien Guay (Fra) Roubaix Lille Metropole
42 Arnoud Van Groen (Ned) Veranda’s Willems – Accent
43 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team
44 Romain Lemarchand (Fra) AG2R – La mondiale
45 Maxime Bouet (Fra) AG2R – La mondiale
46 Jean Christophe Peraud (Fra) AG2R – La mondiale
47 Sébastien Minard (Fra) AG2R – La mondiale
48 Rein Taaramae (Est) Cofidis le Crédit en Ligne
49 Hubert Dupont (Fra) AG2R – La mondiale
50 Lazlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 0:08:34
51 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team
52 Alexander Mironov (Rus) Katusha Team
53 Jonathan Thire (Fra) Big Mat – Auber 93
54 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil – DCM Procycling Team
HD Frederik Veuchelen Vacansoleil – DCM Procycling Team
HD Jean-Luc Delpech Bretagne – Schuller
HD Rob Goris Veranda’s Willems – Accent
HD Mickaël Buffaz Cofidis le Crédit en Ligne
HD Steven Tronet Roubaix Lille Metropole
HD Dirk Bellemakers Landbouwkrediet
HD Laurent Pichon Bretagne – Schuller
HD Staf Scheirlinckx Veranda’s Willems – Accent
HD Justin Jules Velo Club La Pomme-Marseille
HD Renaud Dion Bretagne – Schuller
HD Dries Hollanders An Post – Sean Kelly Team
HD Toms Skujins Velo Club La Pomme-Marseille
HD Ronan Mclaughlin An Post – Sean Kelly Team
HD Bert De Backer Skil – Shimano
HD Jarl Salomein Topsport Vlaanderen – Mercator
HD Ronan Racault Big Mat – Auber 93
HD Roy Curvers Skil – Shimano
HD Evaldas Siskevicius Velo Club La Pomme-Marseille
HD Egidijus Juodvalkis Landbouwkrediet
HD Sylvain Calzati Bretagne – Schuller
HD Mathieu Delaroziere Velo Club La Pomme-Marseille
HD Mikael Chérel AG2R – La mondiale
HD Said Haddou Team Europcar
HD Alexandre Pichot Team Europcar
HD Vladimir Isaychev Katusha Team
HD Thierry Hupond Skil – Shimano
HD Tony Hurel Team Europcar
HD Pavel Brutt Katusha Team
HD Nicolas Bonnet Roubaix Lille Metropole
HD Benjamin Giraud Velo Club La Pomme-Marseille
HD Kevin Lalouette Roubaix Lille Metropole
HD Matthieu Sprick Skil – Shimano
HD Javier Mejias Leal Team Type 1
HD Dimitri Le Boulch Big Mat – Auber 93
HD Kenny Terweduwe An Post – Sean Kelly Team
HD Stéphane Poulhies Saur – Sojasun
HD Yannick Talabardon Saur – Sojasun
HD Pieter Ghyllebert An Post – Sean Kelly Team
HD Bjorn Brems An Post – Sean Kelly Team
HD Mickael Delage FDJ
HD Benoit Vaugrenard FDJ
HD Pim Lighthart Vacansoleil – DCM Procycling Team
HD Loic Desriac Roubaix Lille Metropole
HD Bobbie Traksel Landbouwkrediet
HD Robin Chaigneau Skil – Shimano
HD Guillaume Blot Bretagne – Schuller
HD Stéphane Bonsergent Bretagne – Schuller
HD Stefan Van Dijck Veranda’s Willems – Accent
HD Bart Dockx Landbouwkrediet
HD Mathieu Drujon Big Mat – Auber 93
HD Frédéric Amorison Landbouwkrediet
HD Stijn Joseph Topsport Vlaanderen – Mercator
HD Thomas Vaubourzeix Velo Club La Pomme-Marseille
HD Morgan Kneisky Roubaix Lille Metropole
HD Arkimedes Argueles Rodriges Katusha Team
HD James Van Landschoot Veranda’s Willems – Accent
HD Kevin Reza Team Europcar
HD Steven Caethoven Veranda’s Willems – Accent
HD Christophe Kern Team Europcar
HD Sébastien Chavanel Team Europcar
HD Wim De Vocht Veranda’s Willems – Accent
HD Christophe Riblon AG2R – La mondiale
HD Sven Jodts Topsport Vlaanderen – Mercator
HD Darijus Dzervus An Post – Sean Kelly Team
HD Valeryi Kobzarenko Team Type 1
HD Daniele Callegarin Team Type 1
HD Aldo Ino Ilesic Team Type 1
HD Kess Heytens An Post – Sean Kelly Team
HD Steven Van Vooren Topsport Vlaanderen – Mercator
HD Denis Flahaut Roubaix Lille Metropole
HD Jérome Baugnies Topsport Vlaanderen – Mercator
HD Koen Barbe Landbouwkrediet
HD Ronan Van Zandbeek Skil – Shimano
DNF Yann Huguet Skil – Shimano
DNF Samuel Dumoulin Cofidis le Crédit en Ligne
DNF Romain Bacon Big Mat – Auber 93
DNF Benoît Daeninck Roubaix Lille Metropole
DNF Philip Lavery An Post – Sean Kelly Team
DNF Florent Barle Cofidis le Crédit en Ligne
DNF Bram Schmitz Veranda’s Willems – Accent
DNS Jérôme Cousin Team Europcar

Foto: www.corvospro.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments