Roberto Ferrari (Androni-Giocattoli) wygrał 1. etap wyścigu Tour de San Luis. Włoch pokonał Maximilliana Richeze (D’Angelo & Antenucci) oraz Jacopo Guarneriego (Liquigas-Cannondale).

Zawodnicy ścigali się na odcinku z San Luis do Justo i mieli do pokonania 166 kilometrów. Po stosunkowo spokojnym początku etapu, jego losy rozstrzygnęły się dopiero w końcówce kiedy to peleton wjechał na otwarte tereny. Wtedy to „przyrantowała” ekipa Androni-Giocattoli i starała utrzymać się przewagę do samej mety.

Na metę wpadła 20 osobowa grupka, z której najszybciej finiszował Ferrari. Włoch pokonał doświadczonego kolarza gospodarzy, Argentyńczyka Maximilliana Richeze oraz młodego Włocha, zwycięzcę etapu Tour de Pologne 2010 z metą w Warszawie, Jacopo Guarneriego.

Tak samo przedstawia się klasyfikacja generalna, w której Ferrari ma odpowiednio 4 i 6 sekund przewagi nad dwójką, która wypełniła dzisiejsze podium.

Wiatr był dziś bardzo silny, i to była broń którą chcieliśmy wykorzystać na tym etapie, szczególnie pod koniec”, powiedział Ferrari. “Mieliśmy Jose Serpę z przodu, to nam najbardziej wyszło ponieważ on ma walczyć w klasyfikacji generalnej”.

W wyścigu m.in.: startują takie ekipy jak Liquigas-Cannondale z Ivanem Basso na czele, Ag2r La Mondiale, Movistar, Androni-Giocattoli, czy doskonale znana nam z polskiego podwórka drużyna Nutrixxion-Sparkasse.

Zobacz skrót z 1 etapu:

Wyniki 1 etapu Tour de San Luis 2011:

1 Roberto Ferrari (Ita) Androni-Giocattoli 4:59:30
2 Maximiliano Richeze (Arg) D’Angelo & Antenucci
3 Jacobo Guarneri (Ita) Liquigas-Cannondale
4 Jorge Soto (Uru) Uruguay
5 Giorgio Brambilla (Ita) De Rosa-Flaminia
6 Mauro Richeze (Arg) Argentina
7 Jose Serpa (Col) Androni-Giocattoli
8 Josue Moyano (Arg) Argentina
9 David De Lay (Fra) AG2R La Mondiale
10 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale
11 Patxi Vila (Spa) De Rosa-Flaminia
12 Iker Camaño (Spa) Endura Racing
13 Jorge Giacinti (Arg) Argentina
14 Angel Vicioso (Spa) Androni-Giocattoli
15 Xavier Tondo (Spa) Movistar
16 Walter Perez (Arg) Argentina 0:00:05
17 Nerz Dominik (Ger) Liquigas-Cannondale 0:00:08
18 Gerardo Fernandez (Arg) Argentina
19 Emanuel Yanes (Uru) Uruguay
20 Weimar Roldan (Col) Colombia 0:00:38
21 Juan E. Arango (Col) Colombia
22 Luis Mansilla (Chi) Chile
23 Edwin Avila (Col) Colombia
24 Jonathan Millan (Col) Colombia
25 Horacio Gallardo (Bol) Bolivia
26 Jose Ragonessi (Ecu) Ecuador
27 Maarten De Jonge (Ned) Endura Racing
28 Bruno Lima (Por) Onda
29 Jorge Gallegos (Ecu) Ecuador
30 Cristian Martinez (Arg) Argentina
31 Rodrigo Araujo (Bra) Brasil
32 Felix Baron (Col) Colombia
33 Alexandro Marque (Spa) Onda
34 Crischa Janorschke (Ger) Nutrixxion-Sparkasse
35 Miguel Angel Rubiano (Col) D’Angelo & Antenucci
36 Antonio Cabello (Spa) Andalucia-Caja Granada
37 Antonio Piedra (Spa) Andalucia-Caja Granada
38 Lucas Solari (Ita) Androni-Giocattoli
39 Renato Seabra (Bra) Brasil
40 David Clarke (GBr) Endura Racing
41 David Bernabeu (Spa) Andalucia-Caja Granada
42 Matias Medici (Arg) Funvic-Pindamonhangaba
43 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
44 Pablo Lastras (Spa) Movistar
45 Francisco Perez (Spa) Movistar
46 Andrew Pinfold (Can) Unitedhealthcare
47 Alexander Wetterhall (Swe) Endura Racing
48 Marco Crespo (Arg) Funvic-Pindamonhangaba
49 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
50 Ion Pardo (Spa) Onda
51 Jesus Rosendo (Spa) Andalucia-Caja Granada
52 Lisuandi Alonso (Cub) Cuba
53 Rory Sutherland (Aus) Unitedhealthcare
54 Arnold Alcolea (Cub) Cuba
55 Leandro Messineo (Arg) Argentina
56 Felix R. Cardenas (Col) Colombia
57 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
58 Fortunato Baliani (Ita) D’Angelo & Antenucci
59 Douglas Moi (Bra) Funvic-Pindamonhangaba
60 Stefano Borchi (Ita) De Rosa-Flaminia
61 Helder Oliveira (Por) Onda
62 Bernardo Riccio (Ita) D’Angelo & Antenucci
63 Martin Garrido (Arg) Argentina
64 Davide Frattini (Ita) Unitedhealthcare
65 Byron Guama (Ecu) Ecuador
66 Damiano Margutti (Ita) De Rosa-Flaminia
67 Paolo Bailetti (Ita) De Rosa-Flaminia
68 Richard Mascarañas (Uru) Uruguay
69 Yasmani Martinez (Cub) Cuba
70 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale
71 Gairo Ermiti (Ita) Androni-Giocattoli
72 Pedro Portuondo (Cub) Cuba
73 Dirk Muller (Ger) Nutrixxion-Sparkasse
74 Charles Wegelius (GBr) Unitedhealthcare
75 Marco Arriagada (Chi) Chile
76 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale
77 Sergej Fuchs (Ger) Nutrixxion-Sparkasse
78 Rene Mandri (Est) Endura Racing
79 Robert Partridge (GBr) Endura Racing
80 Jose Luis Roldan (Spa) Andalucia-Caja Granada
81 Alberto Morras (Spa) Onda
82 Bjorn Schroder (Ger) Nutrixxion-Sparkasse
83 Nestor Pias (Uru) Uruguay
84 Jose L. Miraglia (Uru) Uruguay
85 Gregory Duarte (Uru) Uruguay
86 Celio Sousa (Por) Onda
87 Giuseppe Muraglia (Ita) D’Angelo & Antenucci
88 Daizon Mendez (Bra) Brasil
89 Pablo Pintos (Uru) Uruguay
90 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale
91 Tiego Gasparoto (Bra) Funvic-Pindamonhangaba
92 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
93 Javier Iriarte (Spa) Movistar
94 Mariano De Fino (Uru) Uruguay
95 Alfredo Lucero (Arg) Argentina 0:01:53
96 Gonzalo Garrido (Chi) Chile
97 Gustavo A. Miño (Par) Paraguay 0:02:17
98 Juan Cotumba (Bol) Bolivia
99 Nemesio Garcia (Uru) Uruguay
100 Hernan Buenahora (Col) Colombia
101 Juan Lucero (Arg) Argentina
102 Piter Campero (Bol) Bolivia
103 Adelio Silva (Bra) Funvic-Pindamonhangaba
104 Jorge Contreras (Chi) Chile
105 Jose Medina (Chi) Chile
106 Jackson Rodriguez (Ven) Androni-Giocattoli
107 Carlos Oyarzun (Chi) Movistar
108 Simone Campagnaro (Ita) D’Angelo & Antenucci
109 Sebastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
110 Cristian Benenati (Ita) De Rosa-Flaminia
111 Christian Meier (Can) Unitedhealthcare
112 Scott Zwizanski (USA) Unitedhealthcare
113 Sebastian Forke (Ger) Nutrixxion-Sparkasse
114 Alien Garcia (Cub) Cuba
115 Yennier Lopez (Cub) Cuba
116 Patricio Almonacid (Chi) Chile
117 Oscar Soliz (Bol) Bolivia
118 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
119 Adrian Palomares (Spa) Andalucia-Caja Granada
120 Segundo Navarrete (Ecu) Ecuador
121 Camilo Gomez (Col) Colombia
122 Jose Ruiz (Ecu) Ecuador
123 Steffen Rodachla (Ger) Nutrixxion-Sparkasse
124 Tiago Fiorilli (Bra) Funvic-Pindamonhangaba
125 Yamil Montaño (Bol) Bolivia
126 Ramico Calpa (Ecu) Ecuador
127 Arlex Castro (Col) Colombia
128 Rodigo Cuevas (Chi) Chile 0:03:45
129 Gonzalo Miranda (Chi) Chile
130 Jose Luis Arroyo (Par) Paraguay 0:07:19
131 Cristian Rosa (Bra) Brasil
132 Samuel Coronel (Par) Paraguay 0:07:33
133 Juan P. Villamayor (Par) Paraguay 0:07:36
134 Fernando Rolon (Par) Paraguay
135 Luis Calispa (Ecu) Ecuador 0:08:11
136 Mauricio Soler (Col) Movistar
137 Victor H. Tarqui (Bol) Bolivia
138 Hector Aguilar (Uru) Funvic-Pindamonhangaba
139 Felipe Delai (Bra) Brasil
140 Luis Delgado (Chi) Chile
141 Sebastin Araya (Chi) Chile 0:10:20
142 Oscar A. Matiauda (Par) Paraguay 0:14:40

Foto: www.tour-sanluis.com.ar