Międzynarodowa Unia Kolarska potwierdziła, że złoży odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu od decyzji Włoskiego Komitetu Olimpijskiego w sprawie oczyszczenia z zarzutów Franco Pellizottiego.

„Tak, to prawda. Naszą strategię ogłosimy jutro, ale mogę powiedzieć, że złożyliśmy odwołanie od uniewinnienia Pellizotti’ego do CAS”, powiedział rzecznik UCI, Enrico Carpani.

Włoska gazeta La Gazzetta dello Sport poinformowała, że Pellizotti już wie o decyzji UCI i jego pełnomocnik, Rocco Taminelli zamierza wystąpić z wnioskiem o zastosowanie procedury przyspieszonej. Obie strony muszą się jednak zgodzić. Przyspieszona procedura mogłaby doprowadzić do szybkiego wydania wyroku w sprawie, nawet w ciągu kilku tygodni. Normalna procedura potrwa kilka miesięcy.

Niezależny ekspert w sprawach dopingu poproszony o wypowiedz w tej sprawie podczas przesłuchania przed Włoskim Trybunałem Antydopingowym oświadczył, że zmiany we krwi u Pellizottiego nie były wystarczająco znaczące, by udowodnić mu doping. Dlatego też Trybunał oczyścił Włocha z zarzutów w październiku, a on najwyraźniej osiągnął porozumienie z zespołem Movistar. Jednak zanim stanie ponownie na starcie, cała sprawa zostanie zbadana jeszcze raz przez Trybunał Arbitrażowy do Spraw Sportu (CAS).

Galopente

Foto: www.corvospro.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments