sinkewitzPatrik Sinkewitz (Meridiana Kamen Team) także dziś był najlepszy na etapie Settimana Cicilista Lombarda Bergamasca. Niemiecki zawodnik najlepiej poradził sobie z podjazdem Foppolo, umacniając się na prowadzeniu w generalce.

Drugi etap Settimana Cicilista Lombarda Bergamasca był najtrudniejszym sprawdzianem na trasie 42. edycji wyścigu. Zawodnicy mieli do pokonania 153,4 km z Boltiere, a meta była usytuowana na podjeździe Foppolo.

Podobnie jak wczoraj, także dziś pierwszy na mecie zameldował się zawodnik Meridiana Kamen Team, Patrik Sinkewitz. Drugie miejsce zajął Yuri Trofimov (Katusha), tracąc do zwycięzcy pół minuty. Kolejne 3 sekundy stracił Franco Pellizotti (Androni – Venezuela).

Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) stracił dziś 1 minutę i 44 sekundy. Najlepszym z Polaków okazał się jego kolega z ekipy, Łukasz Owsian (7 minut i 45 sekund straty).

Wyniki:

1 SINKEWITZ Patrik Meridiana Kamen Team 20 3:38:19

2 TROFIMOV Yuri Katusha Team 12 0:30

3 PELLIZOTTI Franco Androni – Venezuela 7 0:33

4 RABOTTINI Matteo Vini Fantini 5 0:36

5 ROGINA Radoslav Adria Mobil 4 ,,

6 ZILIOLI Gianfranco Androni – Venezuela 3 0:41

7 HIRT Jan Leopard – Trek Continental Team 2 ,,

8 BONGIORNO Francesco Manuel Bardiani Valvole – CSF Inox 1 0:48

9 FIRSANOV Sergey Rusvelo 0:51

10 NOSE Tomaz Adria Mobil 1:00

11 CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo Team Colombia 1:04

12 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel Androni – Venezuela ,,

13 TABORRE Fabio Vini Fantini 1:23

14 ROVNY Ivan Ceramica Flaminia – Fondriest 1:26

15 ZARDINI Edoardo Bardiani Valvole – CSF Inox 1:29

16 FINETTO Mauro Vini Fantini 1:40

17 REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice 1:44

18 PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka 1:46

19 MEINTJES Louis Team MTN Qhubeka ,,

20 CAMILLI Alessio Team Nippo – De Rosa 2:21

21 SELLA Emanuele Androni – Venezuela 2:28

22 FACCHINI Patrick Androni – Venezuela 2:55

23 BALLONI Alfredo Ceramica Flaminia – Fondriest 2:56

24 DAL SANTO Nicola Ceramica Flaminia – Fondriest 3:11

25 MAZZANTI Luca Vini Fantini 3:16

26 GRMAY Tsgabu Gebremaryam Team MTN Qhubeka 3:23

27 RYBAKOV Alexander Rusvelo ,,

28 RYBALKIN Aleksey Lokosphinx ,,

29 QUINTERO NORENA Carlos Julian Team Colombia 3:27

30 FAILLI Francesco Vini Fantini ,,

31 VALENCIA Juan Pablo Team Colombia 3:28

32 JANSE VAN RENSBURG Jacques Team MTN Qhubeka 3:35

33 MASCIARELLI Andrea Utensilnord – ora24.eu 3:49

34 DUARTE AREVALO Fabio Andres Team Colombia 4:03

35 ANDONOV PETROV Danail Caja Rural-Seguros RGA 4:20

36 SHILOV Sergey Lokosphinx 4:41

37 OCHOA Carlos José Androni – Venezuela 5:04

38 MONSALVE Yonathan Vini Fantini 5:05

39 KUSZTOR Peter Utensilnord – ora24.eu 5:12

40 NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy Continental Team Astana 5:38

41 ROSA Diego Androni – Venezuela 5:39

42 KISERLOVSKI Emanuel Meridiana Kamen Team ,,

43 SANTORO Antonio Ceramica Flaminia – Fondriest 5:40

44 CHERNETSKIY Sergey Katusha Team ,,

45 BRUTT Pavel Katusha Team 5:49

46 CAMACHO BERNAL Julio Alexis Team Colombia 6:05

47 PANTANO GOMEZ Jarlinson Team Colombia 6:06

48 THILL Tom Leopard – Trek Continental Team 7:36

49 MIHAYLOV Nikolay CCC Polsat Polkowice 7:37

50 OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice 7:45

51 JUMABEKOV Nazar Continental Team Astana ,,

52 GóMEZ Yelko Caja Rural-Seguros RGA ,,

53 ROGLIC Primoz Adria Mobil 8:17

54 TSATEVITCH Alexey Katusha Team 8:19

55 ARGUELYES RODRIGES Arkimedes Lokosphinx ,,

56 KOLOBNEV Alexandr Katusha Team ,,

57 POMOSHNIKOV Sergey Rusvelo ,,

58 STARCHYK Volodymyr Amore & Vita ,,

59 KOCHETKOV Pavel Rusvelo ,,

60 MANFREDI Andrea Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

61 BATTAGLIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

62 KUZNETSOV Viacheslav Katusha Team ,,

63 VANDYCK Niels Verandas Willems ,,

64 IGNATENKO Petr Katusha Team ,,

65 VORGANOV Eduard Katusha Team ,,

66 BIZHIGITOV Zhandos Continental Team Astana 8:40

67 PAGANI Angelo Bardiani Valvole – CSF Inox 9:14

68 BORCY Quentin Verandas Willems 9:21

69 LUKSEVICS Viesturs Amore & Vita 9:28

70 VDOVIN Sergey Lokosphinx 9:30

71 VDOVIN Alexander Lokosphinx ,,

72 KULIMBETOV Nurbolat Continental Team Astana 10:47

73 FEDOSSEYEV Artur Continental Team Astana ,,

74 SQUIRE Rob Amore & Vita 11:30

75 CHIARINI Riccardo Androni – Venezuela 12:12

76 PIRAZZI Stefano Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

77 SOKOLOV Dmitry Lokosphinx 12:56

78 BARBIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox 13:28

79 ZAMPARELLA Marco Utensilnord – ora24.eu ,,

80 SHALUNOV Evgeny Lokosphinx ,,

81 DAVIDENOK Ilya Continental Team Astana 14:06

82 POPPE Olivier Verandas Willems ,,

83 MIRONOV Alexander Rusvelo 14:10

84 DEBESAY Ferekalsi Team MTN Qhubeka 14:12

85 UMERBEKOV Nikita Continental Team Astana ,,

86 BALIANI Fortunato Team Nippo – De Rosa 14:13

87 ARREDONDO MORENO Julian David Team Nippo – De Rosa ,,

88 DE IESO Donato Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

89 PRONI Alessandro Vini Fantini 14:18

90 DOMAGALSKI Karol Caja Rural-Seguros RGA 14:19

91 RUTKIEWICZ Marek CCC Polsat Polkowice 14:20

92 PINIZZOTTO Leonardo Team Nippo – De Rosa ,,

93 ROCCHETTI Federico Utensilnord – ora24.eu ,,

94 SUAREZ SUAREZ Juan Pablo Team Colombia ,,

95 PAVLIN Simon Adria Mobil ,,

96 SALAS Ibai Caja Rural-Seguros RGA ,,

97 DURTSCHI Maxwell Leopard – Trek Continental Team ,,

98 OSPINA NAVARRO Dalivier Team Colombia ,,

99 FRAILE MATARRANZ Omar Caja Rural-Seguros RGA ,,

100 KENYERES Abel Utensilnord – ora24.eu ,,

101 CARDOSO Manuel António Leal Caja Rural-Seguros RGA ,,

102 HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice ,,

103 MOYANO Enzo Josue Caja Rural-Seguros RGA ,,

104 TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice ,,

105 FAJT Kristjan Adria Mobil ,,

106 DI BATTISTA Antonio Amore & Vita ,,

107 CARNEVALI Jean Albert Verandas Willems ,,

108 SMEYERS Floris Verandas Willems ,,

109 SBARAGLI Kristian Team MTN Qhubeka ,,

110 BOEV Igor Rusvelo ,,

111 DOMENE REYES Ramon Caja Rural-Seguros RGA ,,

112 JIM Songezo Team MTN Qhubeka ,,

113 PARDINI Olivier Verandas Willems ,,

114 ZANGERLE Joel Leopard – Trek Continental Team 14:51

115 KIRSCH Alex Leopard – Trek Continental Team ,,

116 CECCHIN Alberto Team Nippo – De Rosa ,,

117 MALTAR Bruno Adria Mobil 14:55

118 CAMPAGNARO Simone Team Nippo – De Rosa 15:15

119 SCHLECHTER Pit Leopard – Trek Continental Team 15:58

120 MUGERLI Matej Adria Mobil 16:31

121 ROSSI Enrico Meridiana Kamen Team ,,

122 ZAKARIN Ilnur Rusvelo ,,

123 MARTINS Uri Amore & Vita ,,

124 STIMULAK Klemen Adria Mobil ,,

125 COLLI Daniele Vini Fantini ,,

126 BOSISIO Gabriele Utensilnord – ora24.eu ,,

127 CERNY Josef CCC Polsat Polkowice 16:34

128 SCAMPAMORTE Daniele Utensilnord – ora24.eu 16:35

129 DI LORENZO Alberto Meridiana Kamen Team 16:42

130 MAZZI Alessandro Utensilnord – ora24.eu 16:44

131 COLBRELLI Sonny Bardiani Valvole – CSF Inox 16:48

132 MUCELLI Davide Ceramica Flaminia – Fondriest 17:04

133 FEDI Matteo Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

134 FORCONI Giacomo Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

135 RICHEZE Adrián Team Nippo – De Rosa 17:11

136 OKISHEV Viktor Continental Team Astana 17:22

137 DEMARIN Massimo Meridiana Kamen Team 17:26

138 HAUGAARD JENSEN Kristian Leopard – Trek Continental Team 17:29

139 RASE Guillaume Verandas Willems 17:30

140 GOOLAERTS Michael Verandas Willems ,,

141 HOLLOWAY Daniel Amore & Vita ,,

142 HOFSTETTER Oliver Leopard – Trek Continental Team 19:46

DNF DABROWSKI Jaroslaw Amore & Vita –

Klasyfikacja generalna:

1 (1) SINKEWITZ Patrik Meridiana Kamen Team 7:25:29

2 (6) ROGINA Radoslav Adria Mobil 1:12

3 (7) BONGIORNO Francesco Manuel Bardiani Valvole – CSF Inox 1:24

4 (4) FIRSANOV Sergey Rusvelo 1:27

5 (19) PELLIZOTTI Franco Androni – Venezuela 1:29

6 (12) ZILIOLI Gianfranco Androni – Venezuela 1:37

7 (8) NOSE Tomaz Adria Mobil 1:40

8 (18) HIRT Jan Leopard – Trek Continental Team 1:41

9 (2) ROVNY Ivan Ceramica Flaminia – Fondriest 1:56

10 (3) REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice 2:16

11 (5) FINETTO Mauro Vini Fantini ,,

12 (20) RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel Androni – Venezuela 2:19

13 (9) PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka 2:27

14 (26) CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo Team Colombia ,,

15 (17) ZARDINI Edoardo Bardiani Valvole – CSF Inox 2:29

16 (43) TROFIMOV Yuri Katusha Team 2:34

17 (27) TABORRE Fabio Vini Fantini 2:46

18 (24) MEINTJES Louis Team MTN Qhubeka 3:09

19 (10) FACCHINI Patrick Androni – Venezuela 3:36

20 (11) BALLONI Alfredo Ceramica Flaminia – Fondriest 3:37

21 (23) CAMILLI Alessio Team Nippo – De Rosa 3:44

22 (32) SELLA Emanuele Androni – Venezuela 4:03

23 (14) MAZZANTI Luca Vini Fantini 4:15

24 (16) FAILLI Francesco Vini Fantini 4:27

25 (22) RYBAKOV Alexander Rusvelo 4:46

26 (31) DAL SANTO Nicola Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

27 (36) GRMAY Tsgabu Gebremaryam Team MTN Qhubeka 5:08

28 (33) MASCIARELLI Andrea Utensilnord – ora24.eu 5:34

29 (40) VALENCIA Juan Pablo Team Colombia 5:38

30 (35) ANDONOV PETROV Danail Caja Rural-Seguros RGA 6:05

31 (76) RABOTTINI Matteo Vini Fantini 6:30

32 (29) OCHOA Carlos José Androni – Venezuela 6:34

33 (15) CHERNETSKIY Sergey Katusha Team 6:40

34 (51) DUARTE AREVALO Fabio Andres Team Colombia 6:49

35 (30) PANTANO GOMEZ Jarlinson Team Colombia 7:36

36 (45) KUSZTOR Peter Utensilnord – ora24.eu 7:37

37 (57) RYBALKIN Aleksey Lokosphinx 7:39

38 (42) BRUTT Pavel Katusha Team 7:59

39 (47) NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy Continental Team Astana 8:03

40 (46) KISERLOVSKI Emanuel Meridiana Kamen Team 8:04

41 (13) BATTAGLIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox 9:17

42 (77) JANSE VAN RENSBURG Jacques Team MTN Qhubeka 9:29

43 (44) THILL Tom Leopard – Trek Continental Team 9:56

44 (34) ROGLIC Primoz Adria Mobil 10:02

45 (37) VANDYCK Niels Verandas Willems 10:04

46 (60) SANTORO Antonio Ceramica Flaminia – Fondriest 10:06

47 (39) ARGUELYES RODRIGES Arkimedes Lokosphinx 10:29

48 (41) POMOSHNIKOV Sergey Rusvelo ,,

49 (68) ROSA Diego Androni – Venezuela 10:34

50 (49) KOLOBNEV Alexandr Katusha Team 10:55

51 (55) STARCHYK Volodymyr Amore & Vita 11:45

52 (88) MONSALVE Yonathan Vini Fantini 12:00

53 (53) VDOVIN Sergey Lokosphinx 12:16

54 (52) VDOVIN Alexander Lokosphinx ,,

55 (59) IGNATENKO Petr Katusha Team 12:45

56 (69) OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice 13:20

57 (72) JUMABEKOV Nazar Continental Team Astana ,,

58 (61) LUKSEVICS Viesturs Amore & Vita 13:54

59 (56) KULIMBETOV Nurbolat Continental Team Astana 14:13

60 (80) KUZNETSOV Viacheslav Katusha Team ,,

61 (110) SHILOV Sergey Lokosphinx 14:56

62 (28) ZAMPARELLA Marco Utensilnord – ora24.eu 14:57

63 (21) ARREDONDO MORENO Julian David Team Nippo – De Rosa 15:28

64 (89) BIZHIGITOV Zhandos Continental Team Astana 15:35

65 (25) ZANGERLE Joel Leopard – Trek Continental Team 16:14

66 (100) KOCHETKOV Pavel Rusvelo 16:23

67 (58) PIRAZZI Stefano Bardiani Valvole – CSF Inox 16:38

68 (84) FEDOSSEYEV Artur Continental Team Astana 17:03

69 (50) DOMAGALSKI Karol Caja Rural-Seguros RGA 17:05

70 (107) TSATEVITCH Alexey Katusha Team 17:33

71 (106) VORGANOV Eduard Katusha Team ,,

72 (38) MUGERLI Matej Adria Mobil 18:16

73 (54) KIRSCH Alex Leopard – Trek Continental Team 18:17

74 (103) PAGANI Angelo Bardiani Valvole – CSF Inox 18:28

75 (104) BORCY Quentin Verandas Willems 18:35

76 (63) PRONI Alessandro Vini Fantini 18:44

77 (64) PAVLIN Simon Adria Mobil 18:46

78 (62) OSPINA NAVARRO Dalivier Team Colombia ,,

79 (65) BALIANI Fortunato Team Nippo – De Rosa 18:49

80 (67) CARNEVALI Jean Albert Verandas Willems 18:56

81 (94) CHIARINI Riccardo Androni – Venezuela 19:07

82 (79) SHALUNOV Evgeny Lokosphinx 19:22

83 (48) MUCELLI Davide Ceramica Flaminia – Fondriest 19:40

84 (113) MANFREDI Andrea Ceramica Flaminia – Fondriest 19:44

85 (66) CAMPAGNARO Simone Team Nippo – De Rosa 19:51

86 (70) RUTKIEWICZ Marek CCC Polsat Polkowice 19:55

87 (73) PINIZZOTTO Leonardo Team Nippo – De Rosa ,,

88 (71) HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice ,,

89 (81) DEBESAY Ferekalsi Team MTN Qhubeka 20:06

90 (74) FAJT Kristjan Adria Mobil 20:14

91 (78) SBARAGLI Kristian Team MTN Qhubeka ,,

92 (83) CARDOSO Manuel António Leal Caja Rural-Seguros RGA 20:36

93 (129) QUINTERO NORENA Carlos Julian Team Colombia 20:53

94 (119) GóMEZ Yelko Caja Rural-Seguros RGA 21:10

95 (86) SALAS Ibai Caja Rural-Seguros RGA 21:15

96 (87) MOYANO Enzo Josue Caja Rural-Seguros RGA ,,

97 (101) BARBIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox 21:32

98 (96) CECCHIN Alberto Team Nippo – De Rosa 21:46

99 (99) MIRONOV Alexander Rusvelo 22:14

100 (102) DE IESO Donato Bardiani Valvole – CSF Inox 22:17

101 (75) STIMULAK Klemen Adria Mobil 22:25

102 (82) ZAKARIN Ilnur Rusvelo ,,

103 (109) UMERBEKOV Nikita Continental Team Astana 23:26

104 (90) MARTINS Uri Amore & Vita ,,

105 (95) ROSSI Enrico Meridiana Kamen Team ,,

106 (93) BOSISIO Gabriele Utensilnord – ora24.eu ,,

107 () CAMACHO BERNAL Julio Alexis Team Colombia 23:31

108 (108) TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice 23:34

109 (105) JIM Songezo Team MTN Qhubeka ,,

110 (92) MAZZI Alessandro Utensilnord – ora24.eu 23:39

111 (98) COLBRELLI Sonny Bardiani Valvole – CSF Inox 23:43

112 () FEDI Andrea 23:59

113 (85) OKISHEV Viktor Continental Team Astana 24:17

114 (111) ROCCHETTI Federico Utensilnord – ora24.eu 24:35

115 (112) KENYERES Abel Utensilnord – ora24.eu ,,

116 (120) SQUIRE Rob Amore & Vita 24:55

117 (124) MIHAYLOV Nikolay CCC Polsat Polkowice 25:03

118 (115) BOEV Igor Rusvelo 26:05

119 (116) DI BATTISTA Antonio Amore & Vita 26:47

120 (117) DURTSCHI Maxwell Leopard – Trek Continental Team 27:45

121 (122) SOKOLOV Dmitry Lokosphinx 27:47

122 (121) SMEYERS Floris Verandas Willems 28:13

123 (114) COLLI Daniele Vini Fantini 28:16

124 (118) MALTAR Bruno Adria Mobil 28:20

125 (126) FRAILE MATARRANZ Omar Caja Rural-Seguros RGA 31:46

126 (128) DOMENE REYES Ramon Caja Rural-Seguros RGA ,,

127 (134) DAVIDENOK Ilya Continental Team Astana 32:39

128 (133) POPPE Olivier Verandas Willems ,,

129 (132) SUAREZ SUAREZ Juan Pablo Team Colombia 32:53

130 (135) PARDINI Olivier Verandas Willems ,,

131 (125) SCHLECHTER Pit Leopard – Trek Continental Team 33:24

132 (123) CERNY Josef CCC Polsat Polkowice 34:00

133 (127) HOLLOWAY Daniel Amore & Vita 34:56

134 (131) SCAMPAMORTE Daniele Utensilnord – ora24.eu 35:08

135 (136) FORCONI Giacomo Ceramica Flaminia – Fondriest 35:37

136 (140) DI LORENZO Alberto Meridiana Kamen Team 35:55

137 (138) RICHEZE Adrián Team Nippo – De Rosa 35:59

138 (137) DEMARIN Massimo Meridiana Kamen Team 36:14

139 (139) HAUGAARD JENSEN Kristian Leopard – Trek Continental Team 36:42

140 (143) RASE Guillaume Verandas Willems 38:19

141 (142) GOOLAERTS Michael Verandas Willems ,,

142 (141) HOFSTETTER Oliver Leopard – Trek Continental Team 38:59

 

Foto:corvospro.com

Arek Waluga