Zapewne w Niemczech podczas Wigilii Bożego Narodzenia, ludzie dostawali różne ciekawe prezenty. Jednym ze szczęściarzy jest Christian Knees, Mistrz Niemiec w wyścigu ze startu wspólnego, który na gwiazdkę otrzymał zawodowy kontrakt od ekipy Team Sky. Umowę otrzymał od szefa drużyny Dave`a Brailsforda w dniu 24 grudnia.

Knees ścigał się dla Team Milram od 2006 do 2010r, a po tym jak niemiecka drużyna rozpadła się po minionym sezonie, kolarz podpisał kontrakt z Pegasus Sports, ekipą którą jak później się okazało będzie występować w gronie Continental.

Menedżer Kneesa, Paul de Geyter, skontaktował się ze Sky i oferta była szybko gotowa. “Sky było zainteresowane, chodź miało jeszcze tylko jedno wolne miejsce i Dave Brailsford zadzwonił do mnie 24 grudnia“, powiedział Knees dla Radsport-news.com.Przyjąłem tę ofertę w tym samym dniu”.

Ze swoim nowym zespołem, odbywa pierwsze zgrupowanie na Majorce które trwa od 5 stycznia. “Jestem zdecydowanie zadowolony, że opcja z Sky wypaliła. Jest to dobra drużyna, przede wszystkim dobrze zorganizowana. Zarząd zespołu był już zainteresowany mną w ostatnim sezonie, ale podpisałem kontrakt z Pegasusem”.

Oprócz jego tytuł krajowego, Knees wygrał Rund um Köln w 2006 r. oraz generalkę w Bayern Rundfahrt w 2008 roku.

Foto: www.corvospro.com