Team Sky zaprezentował skład na wyścig dookoła Katalonii. Liderami zespołu są Chris Froome i zwycięzca Paryż-Nicea, Egan Bernal.

Egan Bernal jest w wyśmienitej formie już na początku sezonu. Młody Kolumbijczyk wygrał Paryż-Nicea, dokładając kolejne zwycięstwo w wyścigu tygodniowym do swojej kolekcji. Możliwe, że kolejne odniesie już w Katalonii. W ubiegłym roku po sześciu etapach był drugi ze stratą 16 sekund do Alejandro Valverde. Na finałowym odcinku zaliczył groźny upadek na mokrym asfalcie i nie ukończył wyścigu.

Chris Froome wystartuje w Volta a Catalunya po raz siódmy. Jeszcze nigdy nie wygrał tutaj etapu i nie był sklasyfikowany w czołowej piątce klasyfikacji generalnej. W 2014 roku Brytyjczyk zajął 6. miejsce w klasyfikacji generalnej. Froome jest po spokojnym otwarciu sezonu na Colombia 2.1.

Właśnie w Kolumbii drugie miejsce zajął Ivan Sosa. Nowy kolarz Team Sky był cennym pomocnikiem Egana Bernala i Michała Kwiatkowskiego w Paryż-Nicea. W Katalonii również czeka go dużo pracy. Podobnie będzie w przypadku pozostałych kolarzy brytyjskiego zespołu. Ostatnio jednak bardziej niż o wynikach „Niebiańskich” mówi się o nowym, bogatym sponsorze ekipy.

Skład Team Sky na Volta a Catalunya 2019: Egan Bernal, Chris Froome, Ivan Ramiro Sosa, Christian Knees, Sebastian Henao, Pavel Sivakov, Jhonathan Narvaez.

Poprzedni artykułTrofeo Binda 2019: Coryn Rivera celuje w zwycięstwo
Następny artykułMediolan – Sanremo: monumentalny Alaphilippe, kapitalny Kwiatkowski!