fot. Team INEOS

Hiszpan Jonathan Castroviejo i Niemiec Christian Knees przedłużyli swoje kontrakty z drużyną INEOS, odpowiednio o dwa lata i rok. 

Jonathan Castroviejo

Castroviejo pomógł wygrać Tour de France zarówno Geraintowi Thomasowi, jak i Eganowi Bernalowi. Podczas pobytu w INEOS scementował swoją pozycję jako jednego z najlepszych domestique i specjalisty od jazdy na czas. Dwa razy z rzędu zdobył tytuł mistrza Hiszpanii w jeździe indywidualnej na czas.

– Bardzo się cieszę, że zostaję w drużynie INEOS. Spędziłem tutaj dwa wspaniałe lata i to, że dwa razy byłem częścią zwycięskiej drużyny w Tour de France jest czymś niesamowitym. Gdy dołączałem do tego zespołu, chciałem zrobić krok naprzód i zdecydowanie to uczyniłem. Stworzono mi bardzo dobre warunki do rozwoju i chciałbym to kontynuować

– powiedział Hiszpan.

Christian Knees

fot. Team INEOS

Knees rozpocznie swój dziesiąty sezon w barwach zespołu zarządzanego przez Dave’a Brailsforda. Przyszedł bowiem do niego w 2011 roku jako mistrz Niemiec. Na koncie ma trzydzieści startów w wyścigach monumentalnych i dwadzieścia wielkich tourów. Jest współautorem zwycięstw w Chrisa Froome’a w Giro d’Italia i kilku sukcesów w Tour de France. Jedną z jego większych zalet są uniwersalne umiejętności.

– Gdy podpisywałem swój pierwszy kontrakt z drużyną, nawet nie marzyłem o tym, że przejeżdżę w niej dziesięć sezonów. Wiedziałem, że to bardzo mocna drużyna, więc ściganie się w ekipie, która siedem razy wygrała Tour de France, oznacza, że nie jestem takim złym kolarzem

– powiedział Christian Knees.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments