Po pierwszym, zimowym etapie przygotowań do sezonu kolarskiego 2011 które prowadzone było na zgrupowaniu w hotelu LAS w Piechowicach, kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice, w piątek 7.01.br. wylatują na zgrupowanie do Hiszpanii.

Ekipa w pełnym składzie wraz z dyrektorem sportowym Piotrem Wadeckim i obsługą techniczną będzie przebywała w Lloret de Mar, przepięknej miejscowości na wybrzeżu Costa Blanca, położonej niedaleko Barcelony

Pierwsze, „ciepłe” zgrupowanie kolarzy będzie w całości wykorzystane na prowadzenie treningów rowerowych na szosie – powiedział dyrektor Piotr Wadecki.

Program pobytu i cykl treningowy jest tak przygotowany by w pełni wykorzystać zbudowaną na zimowych zgrupowaniach siłę. Ponieważ tereny wokół Lloret de Mar są bardzo zróżnicowane, pierwsze treningi prowadzone będą po stosunkowo płaskich trasach z niezbyt dużymi przewyższeniami. W kolejnych dniach będziemy sukcesywnie zwiększać intensywność treningu oraz ich długość, wprowadzając jednocześnie bardziej wymagające trasy szczególnie jeżeli chodzi o podjazdy.

Pobyt kolarzy na zgrupowaniu w Hiszpanii przewidziany jest do 28.01.br.

W czasie trwania zgrupowania treningowego w Lloret de Mar, część kolarzy wyleci 20.01.br. do Malezji, by wziąć udział w wyścigu Tour de Langkawi kat. HC.

W wyścigu tym ekipa CCC Polsat Polkowice wystąpi w składzie: Łukasz Bodnar, Błażej Janiaczyk, Jose Mendes, Bartłomiej Matysiak, Tomasz Smoleń i Andre Schulze.

Kolejne zgrupowanie, również w Hiszpanii, zaplanowano na m-c luty.

Źródło: CCC Polsat