Zespół Vacansoleil został zapewniony, że w tym roku pojedzie w Tour de France. Taka informacja została podana po rozmowach zespołu z organizatorem wyścigu ASO.Ekipa jeszcze nie zdecydowała czy Riccardo Riccò znajdzie się w dziewięcioosobowym składzie na francuski wyścig.

“Niepewność w końcu odeszła“, powiedział przedstawiciel zespołu, Daan Luijkx dla Algemeen Dagblad . “Według ASO, 18 zespołów z licencjami ProTeam wystartuje w trzech Wielkich Tourach. To jest teraz w stu procentach pewne, że wystartujemy w najbardziej prestiżowym wyścigu świata. Jest mi bardzo miło, że tak się stało. Teraz wszystko jest już zaklepane”.

Holenderski zespół po raz pierwszy pojawi się w Tour de France. Vacansoleil jechał wyścig Vuelta a España w 2009 roku, ale nie dostał zaproszenia do Wielkiej Pętli 2010, mimo że rozpoczynała się w Holandii. Po dwóch latach, zespół Michała Gołasia zamienił status Continental Professional, na ProTeam.

Decyzja czy Riccardo Riccò pojedzie na Tour nie została jeszcze podjęta. Włoch został wycofany z francuskiego wyścigu po pozytywnym wyniku na EPO CERA w 2008 roku.

“Przejedzie ardeńskie klasyki, a następnie powalczy w końcowej klasyfikacji Giro. Czy wystartuje w Grand Boucle? Zobaczymy pod koniec maja“, powiedział Luijkx.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments