Skutki światowego kryzysu gospodarczego, które w Hiszpanii są o wiele bardziej odczuwalne niż w większości innych krajów, zmusiły organizatorów Tour of Murcia do skrócenia ich wyścigu z pięciu dni do trzech.

Popularna etapówka rozgrywana  na początku sezonu miała odbyć się w dniach  2-6 marzec, ale zgodnie z hiszpańskim portalem Biciciclismo, tegoroczna impreza odbędzie się w okresie od 4 do 6 marca.

Na razie brak szczegółowych danych na temat trzech etapów, ale Biciciclismo sugeruje, że organizatorzy rozważają zorganizowania wyścigu w formacie wyścigu Criterium International. W związku z tym, impreza może odbywać się na jednym płaskim etapie, odcinku kończącym się na podjeździe i jazdą na czas, o długości 20 km.

W wyścigu, jak na razie udział potwierdziło 11 zespołów, w tym Movistar, Euskaltel, Rabobank i Vacansoleil, Geox, United Healthcare, Skil-Shimano i Endura Racing. Jak powiedział nam Robert Krajewski z CCC Polsat, „cycki” także pojadą w tej imprezie.

Tymczasem inny hiszpański wyścig etapowy, w obliczu trudnych czasów, świętuje swoje 100-lecie. W dniu 6 stycznia 1911 roku, 34 zawodników stanęło na trasie pierwszego etapu Volta a Catalunya pomiędzy Plaza de Barcelona Sarrià i miastem Tarragona. Etap wygrał zawodnik Sebastián Masdeu z Tarragony, który po trzech dniach wyścigowych okazał się najlepszym kolarzem wyścigu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments