Edvald Boasson Hagen (Sky) jest uważany przez wielu za przyszłość światowego kolarstwa, ale równocześnie jego sukcesy są motywacją dla doświadczonych Norwegów, Thor Hushovda i Kurta-Asle Arvesena, którzy chcą pozostać na szczycie w tym sporcie. Mistrz Świata, Hushovd mówi że konkurencja ze swoim młodszym rywalem z Norwegii, pomogła mu w ciągu ostatnich kilku sezonów.

“W ubiegłym roku który był dla niego bardzo udany myślałem, cholera będę motywować się przez jego sukcesy, ale także, że mimo jego olbrzymiego talentu mogę utrzymać swoją pozycję. Właśnie o to chodzi w sporcie, być na szczycie “, powiedział Hushovd dla TV 2 Sporten.

Boasson Hagen zgodził się ze swoim rodakiem. “Myślę, że nasze sukcesy dla obu są bardzo motywujące. Fakt, że wygrał mistrzostwa świata, inspiruje mnie do tego samego. Jednego dnia to ja mogę go motywować, drugiego to już ja mogę wygrywać. To jest bardzo dobre”.

Kolega z ekipy Sky młodego Norwega, oraz jego rodak, Kurt-Asle Arvesen zgodził się również ze stwierdzenia swoich kolegów. “Inspirują mnie do tego by wstać i zabrać się za mój trening. A co innego miał bym robić?”, powiedział.

Foto: www.corvospro.com