Floyd Landis udzielił pierwszego poważnego telewizyjnego wywiadu w europejskiej telewizji, potwierdzając swoje zarzuty w kierunku Lance`a Armstronga i jego domniemanego stosowania dopingu. Teraz dorzucił jeszcze oskarżenia pod adresem Alberto Contadora. Amerykanin stwierdził również, że Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) chroni niektórych zawodników.

Rozmowa ukazała się na niemieckim kanale telewizji publicznej ARD w talk show Sportschau, które emitowane jest wieczorem.  Landis stwierdził – „Wiem, że zawodnicy stosują Clenbuterol. Myślę, że problem stosowania Clenbuterolu jest obecnie większy, niż było to za moich czasów. Niemniej jednak ten produkt ma duże ryzyko wykrycia”.

Pozytywny wynik Contadora nie został upubliczniony przez dwa miesiące, Landis powiedział że nie był zaskoczony że UCI była niezdecydowana w ogłoszeniu tej informacji. „Wiadomo że Pat McQuaid, Hein Verbruggen lub inne osoby znane w kolarskim świecie, piastują wysokie stanowiska w UCI od 20 lat, dlatego mogą sobie pozwalać na manipulacje i kreowanie gwiazd”.

Landis opowiada również o swoich doświadczeniach z dopingiem w czasie występów dla US Postal Service i Team Phonak.

„Bardzo łatwo jest stosować anaboliki, testosteron, hormon wzrostu czy inne środki. Nie ma problemów również z EPO i transfuzją krwi. Gdy ułatwiony jest dostęp, przyzwyczajasz się do tego i staje się to rutyną”.

Foto: www.corvospro.com

Poprzedni artykułKalendarz Szosowych Maratonów Rowerowych na rok 2011!
Następny artykułEzequiel Mosquera w składzie Vacansoleil DCM-Pro Cycling Team
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments