Matti’ego Breschela zabraknie podczas prezentacji zespołu Rabobank na początku przyszłego tygodnia. Duńczyk w najbliższym czasie rozpoczyna rehabilitację po operacji. Wczoraj zarodnik przeszedł operację lewego kolana w Danii.

Breschel’owi  odnowiła się stara kontuzji kolana. Okazało się, że nie obędzie się bez operacji. Datę zabiegu Duńczyk ustalił zespół z nowym zespołem – Rabobankiem. „Matti gdy się obudził po narkozie był bardzo wycieńczony, ale jednocześnie zadowolony z tego, co ortopeda powiedział mu o przebiegu operacji. Zabieg przebiegł zgodnie z planem i zakończył się sukcesem”, powiedział dzisiaj rzecznik prasowy Rabobnaku, Luuc Eisenga.

Breschel przez kilka dni powinien odpoczywać i jak najmniej poruszać się. Lekarze dopiero po całkowitym rozeznaniu się w stanie zdrowia zawodnika, podejmą decyzję o terminie rozpoczęcia rehabilitacji. „Matti jest u siebie w domu, ale w ciągu kilku najbliższych dni może najwyżej przejść się wokół łóżka, a nawet tego nie powinien robić. Ale ciężko w ogóle się nie ruszać”, powiedział Eisenga.

Eisenga potwierdził, że Breschela zabraknie na oficjalnej prezentacji zespołu Rabobank zespołu, która odbędzie się w Kaatsheuvel, w Holandii w nadchodzącą środę. Breschel ma poprowadzć zespół przez tzw. Wiosenne Klasyki. Jego operacja kładzie się cień na jego formę na przyszłą wiosnę. Rabobank wie, że to delikatna sytuacja i nie zamierza wywierać presji na zawodnika. Breschel ma wrócić do kolarstwa w odpowiednim czasie dla niego najlepszym, zapewnia rzecznik holenderskiego zespołu.

Galopente

Foto: www.corvospro.com