Tom Boonen (Quick Step) powiedział, że czuje się już miarę normalnie po przejściu operacji kolana w lipcu. Teraz rozpoczyna przygotowania do sezonu 2011. Belgijski sprinter był zmuszony opuścić Tour de France i mistrzostwa świata ze względu na wiosenną kraksę, która zakończyła się poważnymi konsekwencjami.

“Tak naprawdę okres roztrenowania zakończyłem dwa tygodnie temu. Po powrocie z wakacji natychmiast rozpocząłem treningi”, powiedział Boonen dla Sporza.Kiedy jeżdżę na rowerze, nic już mi nie dolega. Jednak na początku był to problem nawet w codziennym życiu”.

Biorąc pod uwagę jego okrojony sezon  2010 i rehabilitację po kontuzji, Boonen rozpoczął treningi przed nowym sezonem wcześniej niż zwykle i jest zadowolony z postępów jakie poczynił do tej pory.

“Moje nogi znów dobrze pracują”, powiedział Boonen. “Nie chcę tego stracić, dlatego zacząłem treningi dwa tygodnie wcześniej niż w innych latach. Ćwiczę na siłowni i próbuję boksu, co jest czymś nowym w moich przygotowaniach”.

Podczas gdy wyścigi klasyczne są głównym celem  belgijskiego kolarza, to na zimę Boonen ma zaplanowany już nieco inny start. 5 grudnia wraz z przyjaciółmi wystąpi w charytatywnym wyścigu przełajowym, który odbędzie się w jego rodzinnym mieście Mol.

Foto: www.corvospro.com