Wyścig Criterium International na dłużej pozostanie na Korsyce. Impreza rozgrywana będzie na wyspie przez najbliższe trzy lata, po jej udanym debiucie w tym roku. Był to pierwszy wielki wyścig na wyspie od Tour de Corse rozgrywanego w 1980 roku.

Trzyletnia umowa została podpisana po „znalezieniu dobrej formuły wyścigu, dobrej lokalizacji dla zawodników, ale także organizatorów oraz znakomitego zaangażowania przedstawicieli władz lokalnych i społeczeństwa”, czytamy w oświadczeniu organizatora, firmy Amaury Sport Organisation. Dyrektor wyścigu, Christian Prudhomme niedawno spotkał się z burmistrzem Porto-Vecchio, Georges`em Mela z którym podpisał trzyletni kontrakt.

Kolejna edycja wyścigu odbędzie się w dniach 26 i 27 marca, 2011 roku. Tradycyjnie impreza składać będzie się z trzech etapów, które zostaną rozegrane na wąskich, krętych drogach południowej części Korsyki. Jeden odcinek będzie górski, jeden płaski a wyścig zakończy krótka indywidualna czasówka.

Tegoroczną edycję wyścigu wygrał Pierrick Fedrigo z BBOX Bouygues Telecom, który był najlepszy na pierwszym odcinku i zdołał utrzymać prowadzenie do końca wyścigu. Jens Voigt (Saxo Bank) wygrywał w trzech poprzednich latach, jak również w 2004 roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments