Jarosław Marycz został zwycięzcą wyścigu kolarskiego, indywidualnej jazdy na czas, który odbył się na fragmencie autostradowej obwodnicy Wrocławia. Kolarz Saxo Banku zdeklasował rywali. Drugi był Konrad Tomasiak (TC Chrobry Głogów), a trzeci weteran szos – Jerzy Sikora.

Prawie 100 kolarzy stanęło na starcie czasówki, którą rozegrano na obwodnicy Wrocławia. Uczestnicy musieli zmierzyć się z dystansem o długości 8 kilometrów.

Najszybciej pokonał go Jarosław Marycz, który „wykręcił” czas 9:08, co dało średnią 49,26 km/h. Drugi Konrad Tomasiak przyjechał 41 sekund za kolarzem pro touru. Trzeci Jerzy Sikora tylko o setne części sekundy przegrał z młodym Tomasiakiem, który na swoim blogu komplementuje imprezę:

„Bardzo fajnie zorganizowana impreza na nowym odcinku obwodnicy Wrocławia na miesiąc przed otwarciem dla ruchu samochodowego. Na starcie stanęła cała śmietanka polskiego peletonu z lat obecnych i wcześniejszych czyli prawdziwy wyścig pokoleń. Jazda na czas bo taką formułę miał ten wyścig liczyła sobie 8km. Można powiedzieć, że jak na tą porę roku to pogoda nie była najgorsza. Choć jestem już miesiąc po sezonie to udało mi się nawet przyzwoicie pojechać i wykręciłem najlepszy czas swojej kategorii, a drugi w kategorii open ulegając tylko Maryczowi. Oby więcej takich imprez tylko może trochę we wcześniejszym okresie. Teraz już tylko przygotowania do nowego sezonu.”

Pełne wyniki znajdziesz > tutaj

.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
zbyszek
zbyszek

A fotek brak,wielkim sponsorom nie zależy na reklamie napisów ?