Dobrze zapowiadający się Francuz Stéphane Rossetto nie podołał wyzwaniu i po roku spędzonym w ekipie Vacansoleil, znów powraca do Francji.

Holenderski zespół Vacansoleil nie przedłużył kontraktu z 23-letnim Stéphaneem Rossetto. Młody Francuz odejdzie tam… skąd przyszedł czyli do drużyny CC Nogent-sur-Oise, można się dowiedzieć z oświadczenia drużyny z Pikardii. Rossetto występował w tej ekipie od 2007 do 2009 roku. W tym czasie wygrał takie wyścigi jak: Grand Prix de Beauchamps (2007),  le Grand Prix de Lys-les-Lannoy (2008) oraz Tour de Gironde (2.2 UCI) w 2009 roku.

Te osiągnięcia skusiły w ubiegłą zimę ekipę Vacansoleil, która zatrudniła młodego kolarza. Jednak urodzony w Melun nie sprostał oczekiwaniom drużyny Michała Gołasia i pożegnał się z gronem zawodowców. W tym sezonie był 26 w Tour du Limousin, 29 w Boucles de l’Aulne, 30 w Vuelta a Burgos, 32 w Tour de l’Ain, 34 w Tour de Vendée i 35 w mistrzostwach Francji.

Jedna z najlepszych amatorskich ekip we Francji, kuźnia talentów różnych ekip zawodowych (o tym informowaliśmy już wcześniej > tutaj) skompletowała już skład na sezon 2011.

Albain Cormier, 21 lat (CC Villeneuve  Saint-Germain)
Alexandre Defretin, 20 lat (EC Raismes Petite Forêt)
Romain Delalot, 19 lat
Arnaud Démare, 19 lat
Mathieu Desniou, 22 lata (Saint-Cyr Tours 37 Cyclisme)
Victor Fobert, 20 lat (EC Raismes Petite Forêt)
Alexandre Gratiot, 21 lat
Ludwig Laffilé, 18 lat (Team Wasquehal Junior)
Flavien Maurelet, 19 lat (USSA Pavilly Barentin)
Clément Penven, 21 lat
Maxime Roger, 18 lat (CC Nogent-sur-Oise Junior.)
Stéphane Rossetto, 23 lata (Vacansoleil)
Mathieu Simon, 23 lata
Jimmy Turgis, 19 lat

Z tegorocznego składu, zawodowe kontrakty podpisało trzech kolarzy: Julien Guay (Roubaix-Lille Métropole), Rudy Lesschaeve (Continental Team Differdange) oraz Adrien Petit (Cofidis).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments