Andy i Frank Schleck okłamali Bjarne Riisa na początku tego roku, wypowiadając się na temat przedłużenia kontraktu ze swoją byłą ekipą, powiedział menadżer SaxoBanku. Duńczyk ma również zastrzeżenia co do wierzytelności Fabiana Cancellary.

Na antenie TV sport w programie Lige På og Sport (LPS), Riis powiedział że słyszał już pogłoski na wiosnę tego roku, na temat tworzenia nowej ekipy przez Schlecków. Zapytał ich wtedy czy to prawda, jednak obaj zaprzeczyli plotkom.

To rozczarowujące. Nie mogę wypowiadać się o ich odczuciach, nie jestem do tego uprawniony. Ja uważam że zostałem okłamany, jest mi bardzo przykro,” powiedział Riis.

Jednak menadżer nadal miał wątpliwości i sądził, że bracia z Luksemburga prowadzą rozmowy z inną ekipą.

“Oczywiście miałem wątpliwości, nie było czasu na ich przemyślanie. Czuję się, jakbym musiał cały czas kontrolować moich pracowników. Musimy sobie ufać, to ważne w tym sporcie.”

Riis również nie jest zadowolony z Fabiana Cancellary, który po tym jak do SaxoBanku dołączył Alberto Contador postanowił opuścić ekipę. “Jestem rozczarowany. To nie jest godne mistrza świata,” powiedział. “To smutne że nasza wieloletnia współpraca zakończyła się w ten sposób.”