Alex Rasmussen, który przeniósł się do HTC-Columbia, w przyszłym sezonie ma szansę zadebiutować w Tour de France. Zarówno kierownik zespołu Rolf Aldag jak i dyrektor sportowy Brian Holm, zachęcają Duńczyka do startu w Wielkiej Pętli 2010.

“Rolf Aldag powiedział, że muszę dobrze przygotować się do Tour de France i pomóc zespołowi podczas drużynowej jazdy na czas. Tour de France jest dla mnie zupełnie nowe, to dla mnie spełnienie marzeń,” powiedział Rasmussen dla duńskiej agencji prasowej Ritzau.

Jego szanse na start wyglądają dobrze, zapewnia Holm, ale pytanie brzmi, czy zawodnik który w przeszłości specjalizował się w kolarstwie torowym, podoła zmęczeniu trzytygodniowego wyścigu. „Dowiemy się tego w trakcie sezonu. Musimy po prostu to sprawdzić, jego siłę, wytrzymałość. Tak naprawdę jeszcze dobrze go nie znamy.”

RasmussennNigdy nie pomyślał o starcie w Tourze podczas dwóch lat spędzonych w Saxo Bank. “Miałem inne priorytety i w ekipie było tak wielu kolarzy specjalizujących się w etapówkach, że nie rozważałem nawet startu w tym wyścigu,” powiedział.

W następnym miesiącu Duńczyk będzie w tunelu aerodynamicznym w Niemczech, testując nowy sprzęt do jazdy indywidualnej na czas.

26-latek do ProTour trafił w 2009 roku. Większość jego sukcesów pochodzi z toru. Nadal jest aktualnym mistrzem świata w Scratch`u. W tym sezonie, na szosie Rasmussen ma cztery wygrane na koncie: m.in. dwa etapy w wyścigu Cztery Dni Dunkierki i jeden etap w Vuelta a Andalucia plus wygrana w klasyku GP Herning.

Trasa Tour de France 2011 > tutaj