Colnago-CSF Inox ogłosił skład na sezon 2011. Zespół poprowadzą specjalista od pagórkowatych klasyków i dobry góral, Domenico Pozzovivo i oraz sprinterzy Manuel Belletti i Sacha Modolo.

Zespół otrzymał w tym tygodniu licencję Professional Continental i zachował 10 zawodników z poprzedniego składu z 2010. Do ekipy doszło czterech neo-pro oraz dwóch zawodników pozyskanych z innych ekip.

Zarówno Pozzovivo i zwycięzca etapowy Giro, Manuel Belletti przedłużyli kontrakty z zespołem do 2012 roku.

Pozzovivo podczas pierwszego etapu Giro d’Italia w Holandii zaliczył poważną kraksę i nie mógł powalczyć o zwycięstwo na którymś z górzystych etapów, jednak ma nadzieję odbić sobie to w przyszłym roku. W lipcu wygrał Brixia Tour w lipcu i zajął drugie miejsce w Tre Valli Varesine za Danem Martinem.

Belletti zdobył 13 etap Giro, blisko jego domu w Cesenie i był jednym z objawień sprintu we Włoszech, wraz z klubowym kolegą Sachą Modolo, który zajął czwarte miejsce w Mediolan-San Remo w swoim debiutanckim sezonie jako profesjonalista.

W ekipie pozostali: Marco Frapporti, Federico Canuti, Gianluca Brambilla, Stefano Pirazzi, Simone Stortoni, Filippo Savini i Alberto Contoli. Nowymi nabytkami są: dobry góral Caddeo, który zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej GiroBio w 2009 r. i Andrea Piechele sprinter, który ścigał się dla Carmiooro-NGC w tym sezonie.

Aż czterech młodych amatorów pod swoje skrzydła przyjęła ekipa Colnago-CSF Inox. Są to: Angelo Pagani, Andrea Pasqualon, Paolo Locatelli i Omar Lombardi. Razem wygrali aż 15 wyścigów w tym sezonie, rozgrywanych dla kolarzy poniżej 23 lat.