REACTO to jedna z najnowszych propozycji marki MERIDA na sezon 2011. W tym wydaniu szosowy rower to nie tylko szybka jazda, ale i niesamowity komfort.

Główny niemiecki konstruktor, Jurgen Falke, stwierdził, że REACTO to prawdziwe arcydzieło – połączenie doskonale dopracowanego projektu z piękną linią oraz wyglądem. Jego nazwa – REACTO (od angielskiego „reaction”) – oznacza reakcję roweru na każdy impuls – bez kompromisów i utrudnień dla kolarza. Pozwala to precyzyjnie kierować rowerem nawet w trudnych technicznie warunkach.

Jurgen Falke razem z testerami z Multivan Merida Biking Team skupili się na odciążeniu jednośladowca, utrzymaniem jego prawidłowej sztywności oraz na zwiększeniu komfortu jazdy bez względu na trasę. Nacisk położono szczególnie na dwa elementy: widelec oraz rurę sterową ramy. Zastosowana w nich technologia pomogła zmniejszyć wagę ramy do niecałego 1 kg i poprawić sztywność do maksimum – ponad 100 Nm! Tak wysokie parametry doskonale wpływają na wspaniale zharmonizowane połączenie przedniej części roweru z widelcem. Model REACTO wyposażony został w aerodynamiczną sztycę opartą na technologii S-FLEX. Do jej budowy, po raz pierwszy, wykorzystano biowłókna, które w połączeniu z kompozytem karbonowym oraz mieszanką włókien szklanych i kevlarowych doskonale pochłaniają wszelkie wibracje. Aerodynamiczne rury pozwoliły również na wprowadzenie linek przerzutek do ich wnętrza, co nie tylko zmniejsza ryzyko uszkodzenia, ale wpływa na cały wygląd roweru.Ta precyzyjnie opracowana linia połączona została z idealnie dopracowaną grafiką.

Jednym słowem REACTO to po prostu piękny, niezawodny rower, który pokonuje wszelkie ograniczenia. Ze względu na aerodynamiczne cechy roweru do jazdy na czas można powiedzieć, że udało się uzyskać połączenie roweru szosowego z czasowym. Wyjątkowa sztywność i wspaniałe właściwości aerodynamiczne stworzyły „maszynę”  idealną do osiągania maksymalnych prędkości. Nie bez powodu na szosowych modelach MERIDA jeżdżą najlepsi zawodnicy polskiego kolarstwa CCC Polsat Polkowice.

Jurgen Falke tak podsumowuje wynik ciężkiej pracy całego zespołu: „REACTO (…) ten rower to Ferrari wśród rowerów szosowych” – chyba najbardziej trafne podsumowanie tego technicznego cuda.

Dystrybutor – Merida Polska www.rowerymerida.com.pl

MERIDA REACTO 909-20 – cena 24.999 PLN

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments