Nieprzerwanie od roku 2008 Merida SCULTURA EVO 909 jest oficjalnym rowerem zawodowej grupy kolarskiej CCC Polsat  Polkowice.

Technologia karbonowa na trwale zmieniła rzeczywistość projektowania rowerów szosowych. Dzięki niej wyścigowe szosówki stały się ultralekkie, sztywne i niebywale aerodynamiczne. Karbonowe „rakiety” jadą teraz na czele peletonu zostawiając daleko w tyle odsłużone aluminium.

Moment, w którym narodził pomysł wykorzystania technologii włókien węglowych uznawany jest za krok milowy w projektowaniu rowerów górskich, zwłaszcza szosowych. Do tej pory żaden inny materiał nie posiadał takich właściwości i możliwości. Lekki, wytrzymały i pozwalający na dowolne kształtowanie elementów. To on jest ojcem jednej z najlepszy na świecie i najszybszej w Polsce szosówki Merida SCUTLURA EVO.

SCULTURA EVO to szczytowe osiągnięcie w dziedzinie włókien węglowych. Ultralekka i sztywna. Jej główny element, czyli rama została wykonana w technologii AWS (Anti Wrinkle System) eliminującej „fałdy” i redukującej wagę. Ponadto dzięki technologii „wiązania powierzchniowego” ulepszone wkładki wklejane w skorupę suportu ramy utworzyły pustą przestrzeń w środku i dodatkowo zniwelowały masę roweru. Merida SCULTURA EVO w całości waży ponad 6 kg*. Nawet przy tak niskiej wadze, sztywność ramy i widelca zostaje ostatecznie na wysokim poziomie. Rama zapewnia ekstremalnie wysoką stabilność jazdy potwierdzoną sztywnością H/T 92Nm. Taki wynik to zdecydowanie spełnienie marzeń dla roweru w tej kategorii. Przy tak niewielkiej wadze i wysokiej sztywności roweru, komfort jazdy zachowany jest dzięki widełkom FLEX-STAY – technologia oparta na specjalnym ukształtowaniu rur widelca tylnego. FLEX-STAY lepiej tłumi wibracje, poprawia komfort i wygodę oraz zapewnia znakomite właściwości jezdne. Dodatkowo posiadający certyfikat ,w pełni karbonowy widelec przedni (z kolekcji 2009) o sztywności bocznej na poziomie 45N/mm pozwala na precyzyjne sterowanie i niezrównany komfort jazdy. W efekcie zoptymalizowana w całości  pod względem aerodynamiki karbonowa SCULTURA zapewnia maksymalne osiągi bez strat energii.

Nieprzerwanie od roku 2008 Merida SCULTURA EVO 909 jest oficjalnym rowerem zawodowej grupy kolarskiej CCC Polsat  Polkowice. W roku 2009 przyniosła im ona ponad 40 wygranych wyścigów, dając tym samym tytuł najlepszej zawodowej grupy kolarskiej w Polsce. Dlatego też bez obaw możemy mówić, że Merida SCULTURA EVO jest najszybszą szosówką w Polsce i  jedną z lepszych na świecie („tour” Bike magazin).

Dystrybutor: Merida Polska www.rowerymerida.com.pl

Merida SCULTURA EVO 909 – cena: 12 499 PLN – 24 999 PLN

*W zależności od rozmiaru i specyfikacji osprzętu