Podpisanie kontraktu Alberto Contadora było głównym powodem decyzji Fabian Cancellara o odejściu z Team Saxo Bank. Szwajcar poczuł że skupienie zespołu nie będzie już skoncentrowane na nim. Wiele na to wskazuje. że mistrz świata w przyszłym sezonie zwiąże się z  Luksemburg Pro Cycling Project, gdzie będzie koncentrował się na wiosennych klasykach.

“Bjarne Riis to bardzo ważny okres dla mojej kariery, ale kiedy Alberto Contador dołączył do ekipy, nie widzę tutaj dla siebie miejsca,” powiedział Cancellara dla Diario Vasco.Nie mogę pozwolić sobie na słabszy sezon, tracąc równowagę. Nauczyłem się wiele od Riisa, ale żeby wygrywać muszę mieć towarzystwo w drużynie które jest w stanie mi pomóc. Gdy tego brakuje są pieniądze, lukratywne kontrakty ale nie wygrywa się wyścigów. W SaxoBanku było mi dobrze, ale bliższa mi grupa ludzi odeszła z tej ekipy.”

Po wygraniu Tour of Flanders oraz Paryż-Roubaix w tym roku, który padł łupem 29-latka po raz drugi, zawodnik jest gotów do zmian. W rozmowie dla Velo Magazine podkreśla, że w nadchodzącym sezonie do swojej listy chce dołączyć… Liege-Bastogne-Liege, mistrzostwa świata w wyścigu ze startu wspólnego oraz Giro di Lombardia.

„Wielu się pewnie zdziwi, ale myślę że jestem w stanie wygrać Liege-Bastogne-Liege, jednak będzie to wymagało bardzo specyficznego treningu oraz zmian w kalendarzu startów.Będę musiał zapomnieć o Paris-Roubaix i Ronde Van Vlaanderen, za to przejechać bardzo ciężki Vuelta Ciclista al País Vasco” – kończy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments