Luksemburg Pro Cycling Project i Saxo Bank potwierdziły kolejne transfery na sezon 2011.

Austriak, Stefan Denifl, Australijczyk Will Clarke i Francuz Brice Feillu wzmocnią i tak już bardzo silny skład zespołu z Luksemburga, z kolei doświadczony Ukrainiec Wołodymyr Gustov powraca do zespołu Bjarne Riisa wraz z utalentowanym włoskim neo-pro Manuele Boaro.

Feillu wygrał etap w Tour de France 2009 do Andory. W tym sezonie ścigał się dla Vacansoleil.

Znam już kilku facetów, którzy podpisali kontrakty. Są to dobrzy zawodnicy oraz fantastyczni koledzy. Decyzja o przejściu do tej ekipy była łatwym wyborem,” powiedział Feillu powiedział. „Nie jestem do końca pewien jakie są moje osobiste cele na nadchodzący sezon, ale chcę się skuteczne włączyć w budowanie reputacji nowego zespołu.”

23-letni Denifl ścigał się dla Cervelo TestTeam w 2010 roku i zamierza dalej się rozwijać u boku braci Schleck.

Clarke został polecony nowej ekipie przez swojego rodaka, Stuarta O’Grady`ego z którym pod koniec ubiegłego sezonu ścigał się w SaxoBanku, jako stażysta tej ekipy.

33-letni Gustov ścigał się dla Riisa, gdy zespół był sponsorowany jeszcze przez CSC. Ukrainiec z pewnością będzie jednym z kapitanów ekipy.

„Jestem szczęśliwy z powrotu do zespołu, z którym mam miłe wspomnienia z wielkich tourów, m.in. z  Giro d 'Italia w 2006 i Tour de France w 2008 roku. Co ważniejsze, nie mogę się doczekać powrotu do filozofii prowadzenia zespołu, który bardzo mi odpowiadał – nie tylko w kolarstwie, ale także w życiu osobistym ” powiedział Gustov .

22-letni Manuele Boaro jest byłym włoskim mistrzem juniorów w jeździe na czas i w tym roku ścigał się dla zespołu Zalf-Désirée-Fior.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments