Franco Pellizotti prowadzi rozmowy z kilkoma wielkimi zespołami, w tym z Team Sky, Astana, Geox i Movistar. Przypomnijmy, że Włoch niedawno został oczyszczony z zarzutów o rzekomych manipulacjach w paszporcie biologicznym.

Włoch został uznany przez UCI jako jeden z trzech zawodników podejrzanych o majowe, nieprawidłowe wyniki badań do paszportu biologicznego. Zawodnik zawsze zaprzeczał stosowania dopingu i został oczyszczony z zarzutów w zeszłym tygodniu z powodu braku dowodów, które mogły by świadczyć o tym, że zmiany w parametrach krwi mogły by być spowodowane dopingiem.

UCI ma jeszcze zdecydować czy będzie składać odwołanie od wyroku do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS). Tymczasem włoski zawodnik, znakomity góral jest w kręgu zainteresowań innych ekip na sezon 2011.

“Franco jest na wakacjach, ale staramy się znaleźć mu nowego pracodawcę,” powiedział jego agent Alex Carera dla Cyclingnews.

Wiele zespołów wykazało zainteresowanie jego osobą w tym Sky, Astana, Movistar, Geox i Acqua & Sapone. Jego kontrakt z Liquigasem kończy się w tym roku, ale jesteśmy także gotowi na przedłużenie umowy. Rozmowy są w toku.”