Świeżo upieczony mistrz świata, Thor Hushovd przeszedł udaną operację usunięcia metalowej płytki oraz wyjęcia śruby z jego obojczyka. Zabieg miał miejsce w szwajcarskiej Bazylei.

Hushovd w maju podczas treningu we Włoszech złamał obojczyk. Uraz był na tyle poważny, że wymagał operacji podczas której w obojczyk kolarza trzeba było wstawić specjalną płytkę chirurgiczną oraz zamontować śrubę. 32-letni Norweg został wypisany ze szpitala już dzień po zabiegu  i jest już z powrotem w swoim kraju informuje Tuttobiciweb.it.

Przed jego podróżą do Australii na mistrzostwa świata, Hushovd miał zaplanowaną operację na dzień 6 października. Jednak jego plany pokrzyżowało… zwycięstwo kolarza Cervelo w światowym czempionacie, który odbył się 3 października w Geelong.

Hushovd po swoim sukcesie, startował jeszcze dwa razy we Włoszech w Giro del Piemonte i Giro di Lombardia, ostatnich dwóch wyścigach, w których startował dla rozpadającego się Cervelo TestTeam. Sprinter zajął 14. miejsce w Giro del Piemonte, ale nie był w stanie ukończyć zbyt trudnego dla niego Giro di Lombardia. Oba wyścigi zostały zdobyte przez Philippa Gilbert (Omega Pharma-Lotto).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments