Luksemburg Pro Cycling Project ogłosił kolejny transfer. Tym razem to doświadczony Niemiec, Jens Voigt który zwiąże się z nową ekipą w nadchodzącym sezonie. Dla Voigta będzie to 15 sezon w zawodowej karierze, a jego zadaniem będzie pomoc braciom Schleck, głównym atutem kolarza jest jego niezwykłe doświadczenie.

“Spodobał mi się pomysł kontynuowania pracy z braćmi Schleck. Razem mamy się dobrze i nawzajem wiem czego możemy po sobie oczekiwać,” wyjaśnia Niemiec informując przez to, że szuka nowych perspektyw, opuszczając Bjarne Riisa oraz Saxo Bank.

“Z moją poprzednia ekipą spędziłem piękne chwile. Miałem z nią wiele sukcesów osobistych, ale także tych które zdobyłem razem z drużyną. Ale po siedmiu latach, poczułem że jest mi potrzebna zmiana,” powiedział Voigt.  “Zmiany często pozytywnie wpływają na twoje samopoczucie czy formę. Ja cały czas szukam rozwoju, nowych znajomości.

Voigt w nadchodzącym sezonie pragnie pomóc liderom swojego zespołu, aby ci mogli osiągnąć najwyższe cele.  “Mam nadzieję, że przyszły rok będzie wystarczająco dobry. Chciałbym abyśmy powalczyli w Tour de France i żeby jeden z braci Schleck stanął na najwyższym stopniu podium.”

“Chociaż będzie to dla mnie 15 zawodowy sezon, w każdym roku staram się zwyciężyć w co najmniej jednym z wyścigów. Na pewno dalej będę próbował podtrzymać tę passę.”

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments