Mathieu van der Poel wrócił na szosę i… od razu zrobił wokół siebie wiele szumu. Głos w sprawie oceny umiejętności Holendra zabrał nawet Thor Hushovd.

Bardzo popularny van der Poel ostatnie tygodnie spędził na rywalizacji w kolarstwie górskim. Przejście na szosę nie było dla niego jednak wielkim problemem, gdyż już teraz udaje mu się wygrywać. Pod ogromnym wrażeniem jazdy wciąż młodego zawodnika jest Thor Hushovd, który nie szczędził wobec niego bardzo ciepłych słów.

To naprawdę świetny kolarz. Sposób, w jaki wygrał Amstel Gold Race pokazuje, że jest jedynym w swoim rodzaju. Nie wiem kiedy ostatni raz oglądaliśmy kogoś takiego. Oczywiście także w Norwegii sam niewiele może zrobić, lecz na pierwszym etapie znakomicie wykorzystał okazję. To prawdziwy łowca. Czekam na jego występ w wyścigu o mistrzostwo świata

– powiedział najlepszy zawodnik globu z 2010 roku.

W ciągu najbliższych dni przed van der Poelem kilka kolejnych szans na odniesienie zwycięstwa. Nie da się jednak ukryć, że wszyscy czekają na jego wrześniowy start w Yokrshire.

Poprzedni artykułAlfred Wright stażystą w CCC Team
Następny artykułFelice Gimondi nie żyje
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments