fot. Tim De Waele/ Getty Images

CCC Team poinformował o tym, że 20-letni Brytyjczyk Alfred Wright został stażystą w zespole. Stażystą w polskim zespole jest już Georg Zimmermann.

Obecnie brytyjski kolarz jedzie w Tour de l’Avenir. W tym sezonie w Levico Terme wygrał 7. etap Giro Ciclistico d’Italia. W poprzednim roku Wright sięgnął po zwycięstwo etapowe na Ronde de l’Oise, zajmując 2. miejsce w klasyfikacji generalnej.

W krótkim czasie, w jakim jest kolarzem szosowym, pokazał duży potencjał, potwierdzając to zwycięstwem etapowym na Giro Ciclistico d’Italia. Jak wielu innych kolarzy z profesjonalnego peletonu wywodzi się z toru. Siła i umiejętność przyspieszenia będą jego mocnym atutem, kiedy będzie kontynuować swój rozwój. Z niecierpliwością czekamy, jak będzie stażystą w naszym zespole w najbliższych miesiącach.  Fred ma już doświadczenie w wyścigach przeciwko zespołom World Touru, na przykład na Tour of Britain i Tour de Yorkshire. Teraz będzie miał szansę na zdobycie doświadczenia od naszych kolarzy, a także współpracy w naszym zespole. Jego pierwszym wyścigiem będzie Deutschland Tour

– powiedział Jim Ochowicz.

We wstępnym składzie CCC Team na Deutschland Tour obok Freda Wrighta znaleźli się także: Simon Geschke, Kamil Gradek, Joey Rosskopf, Serge Pauwels, Will Barta i Gijs van Hoecke.

Nie sądziłem, że wyścigi na szosie będą dla mnie priorytetem. Jednak to, co wydarzyło się w tym roku, spowodowało, że chcę to przyspieszyć i spróbować jazdy na szosie w najbliższych latach. Czekam na jazdę z CCC Team. To ekscytujący krok w mojej karierze. Miałem już okazję jeździć na szosie ze świetnymi kolarzami, ale to będzie inny poziom. Mam nadzieję na zdobycie jak największego doświadczenia i zobaczenie, jak wygląda ściganie na najwyższym poziomie w wyścigach World Touru. Chcę się tym cieszyć. Podoba mi się mój plan wyścigowy i myślę, że wyścigi będą mi odpowiadać

– przyznał Fred Wright dla oficjalnej strony CCC Team.

Brytyjczyk ma na swoim koncie wiele sukcesów na torze. W 2016 roku został mistrzem Europy juniorów w wyścigu drużynowym, a rok później w omnium. Na tegorocznych młodzieżowych mistrzostwach Starego Kontynentu zdobył złoty medal w madisonie z Matthewem Wallsem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments