Podczas gdy w Europie rządzić zaczynają przełaje, w egzotycznych krajach nadal trwa ściganie. Gdy w Korei Południowej triumfował Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice), w Afryce rozpoczęła się 24. edycja wyścigu dookoła Burkina Faso (Tour du Faso 2.2 UCI) w którym startuje jeden Polak – Zbigniew Gucwa (Team Reine Blanche). 1 etap padł łupem Holendra, Petera Van Agtmaala (Metec LSE Cycling Team). Polak był 5.

Zawodnicy ścigali się dziś na 129,5 kilometrowej trasie z Boussé do Ouahigouya. Na metę wpadła 3. osobowa grupka w składzie: Van Agtmaal, Laurent Mars (Belgia), Guillaume Soula (Team Reine Blanche). W takiej samej kolejności zawodnicy przekroczyli kreskę. 9 sekund za nimi przyjechała kolejna grupka, którą przyprowadził Christophe Prémont (Belgia), za nim uplasował się Zbigniew Gucwa który objął prowadzenie w klasyfikacji aktywnych oraz górskiej.

W klasyfikacji generalnej Van Agtmaal prowadzi z 4 sekundową przewagą nad Marsem oraz z 6 sekundami przewagi nad Soulą. Gucwa dzięki bonifikatom jest 4.

Peleton liczy 90 zawodników z 15 ekip. Oprócz ekip z krajów afrykańskich (Burkina Faso, Benin, Kamerun, Wybrzeże Kości Słoniowej, Ghany, Mali, Senegalu, Togo), starują jeszcze zespoły z trzech państw europejskich, Belgii, Francji i Holandii.

Wyścig Tour du Faso jest jednym z najbardziej prestiżowych dla afrykańskich kolarzy i posiada status 2.2 UCI

Telewizja TV5 Monde Europe o godzinie 22:50 codziennie będzie emitować skrót z wyścigu. Kanał jest dostępny na dekoderach Cyfry Plus oraz Cyfrowego Polsatu, odpowiednio na kanałach 136 i 125.

Foto: www.cyclingnews.com

Poprzedni artykułTomasz Marczyński zwycięża 1 etap i zostaje liderem Tour of Seoul!
Następny artykuł34 aresztowanych w hiszpańskim śledztwie
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments