Francuz Sébastien Chavanel dołączy do ekipy ex-Bouygues Telecom, Team Europcar, donosi agencja AFP donosi. 29-letni sprinter powróci do swojego byłego dyrektora sportowego, Jeana-René Bernaudeau, dla którego jeździł w pierwszych czterech sezonach swojej kariery zawodowej.

Młodszy brat Sylvaina Chavanel ścigał się w amatorskim zapleczu drużyn Bernaudeau, ekipie Vendée U. Dzięki dobrym występom trafił do zawodowej ekipy Brioches La Boulangère, a było to w 2003, roku pozostając tam aż do sezonu 2006, kiedy przeniósł się do Française des Jeux i ścigał się tam przez ostatnie cztery lata.

Chavanel, 10. kolarz Paryż-Tours, będzie silnym punktem drużyny po utracie sprintera, Williama Bonnet, który notabene opuścił Bouygues Telecom dla FDJ. W składzie Europcar jest jeszcze szybki Yukia Arashiro.

Francuz ma w tym roku dość przeciętny sezon, wyraźnie prześladują go 4. miejsca, które zajmował na: 1. etapie Etoile de Besseges oraz Circuit de la Sarthe, 2. etapie Critérium du Dauphiné oraz 1. etapie Tour de Pologne z metą w Warszawie. Dodatkowo był 5. w Paris Bourges, 6. w GP de Denain oraz na piątym etapie Hiszpańskiej Vuelty.