Philip Deignan (Cervelo) podpisał umowę z amerykańskim zespołem RadioShack. Kontrakt będzie obowiązywał przez jeden rok.

Deignan pozostawał dotychczas bez zespołu na przyszły sezon, po tym jak Cervelo wycofało się ze sponsoringu ekipy ProTour w przyszłym sezonie.

Deignan to solidny góral i z pewnością będzie on sporym wzmocnieniem zespołu RadioShack w wyścigach etapowych. Swój pierwsze profesjonalne zwycięstwo wywalczył właśnie na wyścigu etapowym i to w Vuelta a Espana na etapie osiemnastym w 2009 roku. Jest pierwszym Irlandczykiem po Nicolasie Roche, który ukończył Wielki  Tour w pierwszej dziesiątce.

Deignan starał się zbudować świetną formę w tym sezonie, niestety trapiły go choroby, zmuszając nawet do wycofania się z tegorocznej Vuelta a España na etapie 11.

Od momentu gdy Cervelo oficjalnie podało wiadomość o wycofaniu się ze sponsoringu, Deignan zdradził, że rozmawiał z kilkoma zespołami, ale dopiero z RadioShack znalazł wspólny język.

Deignan rozpoczął swoją zawodową karierę w 2005 r. w francuskim zespole AG2R Prévoyance, który dołączył do ProTour w roku 2006. Od 2008 r. jeździł dla Cervelo, z którym podpisał dwuletni kontrakt. Umowę z RadioShack podpisał do końca 2011 r. Deignan dołączy do Manuela Cardoso, Bena Kinga, Michała Kwiatkowskiego i Jesse’go Sergenta, nowych nabytków amerykańskiego zespołu.

Galopente

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments