Nabiera kształtów pomysł zorganizowania Tour de Pologne we Włoszech i w Polsce. W 2012 roku kolarze wystartowaliby z regionu Trydent-Górna Adyga. W promocję polsko-włoskiego wyścigu włączył się Lech Wałęsa.

– Motorem całej sprawy jest mój przyjaciel, wielki kolarz Francesco Moser. We Włoszech zorganizowalibyśmy dwa etapy, a cały wyścig trwałby o dzień dłużej – powiedział PAP dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang.

– Taki wyścig byłby szansą promocji Polski we Włoszech i na odwrót. Cieszymy się, że nasze starania popiera sam Lech Wałęsa – podkreślił Lang, który przebywa w Trydencie na spotkaniu organizacyjnym, z udziałem m.in. konsula generalnego RP we Włoszech Krzysztofa Strzałki.

Lang podkreśla, że we Włoszech kolarze rywalizowaliby na długich podjazdach górskich, których w Polsce brakuje. – W grę wchodzą takie kurorty narciarskie, jak Madonna di Campiglio czy Cortina d’Ampezzo, gdzie mogłyby się kończyć etapy – dodał.

W przyszłym roku Tour de Pologne odbędzie się w terminie 31 lipca – 6 sierpnia, prawdopodobnie na trasie zbliżonej do tegorocznej: z Warszawy do Krakowa, z kilkoma etapami na Śląsku.

Źródło: PAP
Foto: Robert Słupik (naszosie.pl)