Fabian Cancellara (Szwajcaria) na dobre zapisał się kartach historii, zdobywając po raz czwarty tytuł Mistrza Świata w jeździe na czas. Srebrny medal przypadł Davidowi Millarowi (Wielka Brytania), brąz Tonemu Martinowi (Niemcy). Bardzo dobre 9. miejsce zajął Maciej Bodnar!

Zawodnicy mieli do pokonania 45 km, dwie rundy w Geelong. Cancellara na pokonanie tej trasy potrzebował zaledwie 58 minut i 9 sekund. Szwajcar zdeklasował swoich rywali, pokonując Millara o minutę i dwie sekundy oraz Martina o minutę i dwanaście sekund.

Czwarte miejsce zajął młody, rewelacyjny reprezentant gospodarzy Richie Porte, któremu do podium zabrakło 7 sekund. Maciej Bodnar po fantastycznej jeździe zajął 9. pozycję tracąc do Cancellary równe 3 minuty.

„Jestem naprawdę szczęśliwy„, powiedział Fabian Cancellara. „Czuję się wspaniale i to być może była jedna z najtrudniejszych czasówek jakie jechałem, ponieważ do końca nie wiedziałem w jakiej formie jestem. Skoncentrowałem się w stu procentach na wyścigu i wykonałem swoje zadanie. Jestem bardzo zadowolony.

Jarosław Marycz był 38. Do zwycięzcy stracił 7 minut i 24 sekundy.