Leif Hoste dołączy do ekipy Katusha w przyszłym sezonie, potwierdziła dziś oficjalnie rosyjska ekipa. Kolarz Omega Pharma-Lotto, zgodził się na dwuletni kontrakt z drużyną prowadzoną przez Andreia Tchmila.

W ślad za Belgiem, podążył jego klubowy kolega Daniel Moreno, który również podpisał umowę na następne dwa sezony.

Katusha również potwierdziła kontrakt z kolejnym Hiszpanem, Alberto Losadą z Caisse d’Epargne, który zwiększy liczbę hiszpańskich zawodników w Katushy do trzech. Hoste będzie wspierał Pozzato w północnych klasykach, podczas gdy  Losada i Moreno będą przydatni w górach podczas Wielkich Tourów dla Joaquina Rodrigueza.

Kolejną informacją transferową jest Mirco Lorenzetto, który zamienił Lampre na Astanę. Włoch wygrał pamiętny etap w tegorocznym Tour de Pologne, z metą na brukowym podjeździe w Cieszynie, gdzie również został nowym liderem naszego narodowego Touru.

Francuski Cofidis, który co prawda jest ekipą ProContinental również się wzmacnia. Szefowie ekipy potwierdzili transfer Aleksejsa Saramotinsa z HTC-Columbia. Przypomnijmy że 28-letni zawodnik z Łotwy, w ostatnią niedzielę w pięknym stylu wygrał GP d’Isbergues.