Jean-Christophe Péraud podpisał kontrakt z ekipą AG2R-La Mondiale na rok 2011. Francuz wypełnił swój dwuletni kontrakt z dotychczasowym zespołem, Omega Pharma-Lotto.

33-letni zawodnik ma na swoim koncie srebrny medal podczas Igrzysk Olimpijskich w kolarstwie górskim (2008) oraz tytuł mistrza Francji w jeździe na czas w 2009 roku. W swoim debiucie jako zawodowy kolarz szosowy, Péraud zanotował dobry występ w Paryż-Nicea, gdzie był 9, a Wyścig Dookoła Kraju Basków ukończył na  4.miejscu. Niedawno w debiutanckim występie w Vuelta a Espada ukończył wyścig na 39-miejscu.

„Chcieliśmy pozyskać już go od dawna” powiedział menadżer AG2R, Vincent Lavenu w rozmowie z  L’Equipe. “Prowadziliśmy bardzo intensywne rozmowy w zeszłym roku, ale niestety nie mogliśmy nic zrobić, ze względu na ograniczony budżet.

Péraud podpisał dwuletni kontrakt z Omega Pharma-Lotto ostatniej zimy, ale Lavenu zdołał wynegocjować jego unieważnienie. “Wszystko nabrało tempa podczas Vuelty“, powiedział. “Doszliśmy do porozumienia z nim, ale także z jego zespołem. Jean-Christophe chciał przenieść się do francuskiego zespołu i jego ekipa to zrozumiała. Wszystko poszło dobrze, nikt nie miał większych sprzeciwów. Chciałbym za to podziękować Omega-Pharma Lotto.

Lavenu uważa, że Péraud może stanowić istotne wsparcie dla Nicolasa Roche`a podczas przyszłorocznego Tour de France oraz sam może pokusić się o dobry występ w innych etapówkach.

“Mamy już Nicolasa, który jest liderem ekipy” powiedział Lavenu. “Ale jesteśmy zespołem walczącym na najwyższym szczeblu, dlatego jeden lider w ekipie nie wystarczy. Teraz możemy walczyć równocześnie w dwóch różnych wyścigach. Jednak podczas Tour de France 2011, mam nadzieje że w składzie pojawi się Nicolas jak i Jean-Christophe.