Główny pomocnik Purito Rodrigueza w Katushy zdecydował się zmienić barwy i przejść do drużyny Eusebio Unzué. Kontrakt obejmuje dwa następne sezony.

Jedenaście sezonów na zawodowej scenie i dwadzieścia zwycięstw przyprowadziło Hiszpana na czoło peletonu World Tour. Ostatnie pięć lat spędził w Katushy, a karierę zaczynał w Relax (2005-07), by następnie przenieść się do ekipy Eusebio Unzué – wtedy Caisse d’Epargne. W hiszpańskiej ekipie spędził dwa lata, a sezon 2010 w Omega Pharma-Lotto. Każda drużyna pomogła mu rozwinąć skrzydła jednego z faworytów pagórkowatych wyścigów klasycznych i wszelkich “etapówek”.

Głównymi sukcesami w karierze Moreno są Walońska Strzała (2013) oraz trzy etapy Vuelta a Espana. W hiszpańskim Wielkim Tourze Dani czterokrotnie plasował się w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej – piąty w 2012, dziewiąty w 2011 i 2015 oraz dziesiąty w 2013. Doliczając do tego wygrane w wyścigach takich jak Burgos, Dauphine czy Andalucia, Moreno staje się jednym z najbardziej wszechstronnych zawodników. Jest też wspaniałym pomocnikiem dla liderów drużyny.

Dani Moreno stanowi czwarte wzmocnienie Movistaru przed sezonem 2016. Wcześniej “Niebiescy” zakontraktowali Jorge Arcasa, Nelsona Oliveirę oraz Carlosa Betancura. Wszyscy mają pomóc hiszpańskiej drużynie stać się najmocniejszą w swojej czterdziestoletniej historii.

informacja prasowa
fot. Movistar