Zespół Vacansoleil potwierdził, że Hiszpan Ezequiel Mosquera podpisał dwuletni kontrakt z zespołem. Holenderska ekipa cały czas wzmacnia swój skład, w nadziei na uzyskanie licencji ProTour na sezon 2011.

Mosquera zajął drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej Vuelta a Espana,  po zaciętej walce z późniejszym zwycięzcą, Vincenzo Nibalim. Hiszpan razem z  Riccardo Riccò będą tworzyć duet liderów zespołu w najważniejszych wyścigach etapowych.

“Dążymy do statusu ekipy ProTour, a Mosquera może nam w tym bardzo pomóc. Jest wyjątkowym zawodnikiem, który może zajmować miejsca w pierwszej dziesiątce wielkich Tourów. Mogę nawet zaryzykować, że w każdym z tych startów będzie walczył o najwyższe cele,” powiedział menadżer ekipy Vacansoleil, Daan Luijkx.

Widać że Mosquera coraz lepiej radzi sobie na kolarskich trasach i dzięki swojej ambicji nadszedł czas aby dołączyć do lepszej ekipy.  Poza tym, uważam, że Ezequiel może odgrywać rolę kapitana naszego zespołu w hiszpańskich wyścigach, które są dla nas bardzo ważne. W przyszłym roku będziemy mieć kilku młodych Belgów oraz Duńczyków, którzy chcą walczyć w wyścigach etapowych. Teraz będziemy mieć zawodnika, który może podzielić się z młodymi swoim bogatym doświadczeniem.

Mosquera czekał aż do zakończenia Vuelty aby potwierdzić jego przejście do Vacansoleil.

“Chciałem dołączyć do dużego zespołu, w którym każdy dostaje własną szansę. Vacansoleil było pod wrażeniem startu w Vuelcie w 2009 r. i innych hiszpańskich wyścigów, stąd podjąłem moją decyzję bardzo szybko, “powiedział.

“Z Mosquerą otwierają nam się drzwi do udziału w przyszłorocznej Vuelcie. Myślę że wystartujemy w tym wyścigu, nawet jeśli nie otrzymamy statusu ProTour,” powiedział Daan Luijkx.

Ekipa ma również nowego sponsora, belgijskiego producenta rowerów firmę Ridley, na której rowerach ścigać będą się kolarze Vacansoleil na czele z Michałem Gołasiem, Stjinem Devloderem, Riccardo Ricco, Borutem Boziciem oraz Mosquerą.