Ekipa Ceramica Flaminia zawiesiła Enrico Rossiego. Włoski kolarz został aresztowany podczas operacji policyjnej przeprowadzonej przez włoski oddział do zwalczania narkotyków.

Według doniesień Gazzetta dello Sport, w sumie sześć osób zostało aresztowanych, w tym kolarski amator, pielęgniarki oraz farmaceuci.

Kolejne 35 osób jest przedmiotem dochodzenia policji, po przeprowadzonych 40 przeszukiwaniach domów w Europie Środkowej i północnych Włoszech. Sześciu z tych osób jest profesjonalnymi kolarzami. Policja podejrzewa, że grupa która zajmowała się rozprowadzaniem niedozwolonych środków, dopuszczała się kradzieży ze szpitali.

Dochodzenie jest koordynowane przez policję w Perugii i zostało nazwane “Operation Cobra-Red.” W języku włoskim “rosso” oznacza czerwony, zaś Cobra to pseudonim Riccardo Rico. Jednak  nie wydaje się że Włoch bierze udział w dochodzeniu.

Rossi jest bratem partnerki Rico, Vani Rossi również kolarki. W styczniu we krwi Włoszki znaleziono CERA, jednak jej analiza próbki B nie potwierdziła pozytywnego wyniku. Riccò miał pozytywny wynik CERA w Tour de France 2008, ale wrócił do wyścigów w tym roku. Występował razem z Enrico Rossim w Ceramica Flaminia do czasu przejścia do drużyny Vacansoleil na początku września.

Rossi w tym sezonie wygrał klasyk Dwars Door Drenthe w Belgi. Ostatnio był 16. w Paris-Brussels.