18. etap z Valladolid do Salamanci, kolejna szansa dla sprinterów.

Sprinterzy w końcu doczekali się swoich pięciu minut. Jednak aby wykorzystać tę szansę, ich ekipy muszą być bardzo czujne ze względu na wiatr. 18. etap to płaski odcinek w centralnej części płaskowyżu hiszpańskiego.

Do Valladolid kolarze zawitają po raz 34., z kolei Salamanca, po raz 21 w historii będzie miastem etapowym wyścigu. Ten odcinek będzie szczególny, ze względu na obchodzoną 75. rocznicę wyścigu, a pierwszy etap tej imprezy prowadził z Madrytu do Valladolid, kiedy to triumfował Belg, Antoine Digneff. Podobnie jak podczas czasówki, główną rolę może odgrywać wspomniany już wiatr, który będzie kręcił na otwartych terenach w pobliżu Salamanci.

Przed czasówką z wyścigu wycofał się kolejny znakomity sprinter, Thor Hushovd (Cervelo). Jednak w wyścigu nadal pozostają tacy kolarze jak Mark Cavendish (HTC-Columbia), który na czasówce zajął bardzo dobre 48. miejsce, Wouter Weylandt (Quick Step), Tyler Farrar (Garmin-Transitions), Yauheni Hutarovich (FDJ), Angelo Furlan (Lampre-Farnese Vini), Daniele Bennati (Liquigas-Doimo).

Mapa 18 etapu Vuelta a Espana > tutaj

Profil 18 etapu Vuelta a Espana > tutaj

Plan transmisji telewizyjnych > tutaj

Specjalna zakładka poświęcona Vuelta a Espana > tutaj