Paolo Bettini podał skład włoskiego zespołu na Mistrzostw Świata w Geelong. Vincenzo Nibali (Liquigas-Doimo), lider wyścigu Vuelta a España został podany przez Bettiniego w pierwszej kolejności.

Zgodnie z przewidywaniami, mistrz świata z 2008 roku, Alessandro Ballan (BMC) oraz drugi kolarz tych zawodów, Damiano Cunego (Lampre-Farnese Vini) zostali pominięci w tegorocznym, światowym czempionacie.

Mózgiem drużyny powinien być Filippo Pozzato (Katusha), który udał się do Australii na rekonesans trasy, razem z Bettinim w lipcu tego roku. Mistrz Włoch, Giovanni Visconti (ISD-Neri) również wybrał się na Antypody razem z Bettinim. Prawdopodobnie będzie pełnił funkcję drugiego lidera.

Luca Paolini (Acqua & Sapone) to kapitan squadra azzurra. Jego zadaniem będzie przekazywanie instrukcji od Bettiniego podczas wyścigu. Paolini nie przypadkowo pełni tę funkcję, razem ze swoim obecnym trenerem przez lata ścigali się w Quick Stepie.

Pełny skład reprezentacji Włoch, na mistrzostwa świata w Australii:

Filippo Pozzato (Katusha), Vincenzo Nibali (Liquigas-Doimo), Luca Paolini (Acqua & Sapone), Francesco Gavazzi (Lampre-Farnese Vini), Daniel Oss (Liquigas-Doimo), Marzio Bruseghin (Caisse d’Epargne), Matteo Tosatto (Quick Step), Giovanni Visconti (ISD-Neri) oraz Marco Pinotti (HTC-Columbia).

Nie wiadomo jeszcze kto wystąpi w jeździe na czas.